Zlato (oz) / USD
1 836,36
1,81 %
Zlato (oz) / CZK
40 798,96
1,87 %
EUR / USD
1,18
0,12 %
USD / CZK
22,22
0,07 %

Vince Lanci z Echobay Partners znovu s přesností odhadl změnu trendu, když 15. prosince 2017 bylo zlato na 1250 dolarech. A doslova říká: Zlato se obchoduje v pásmu mezi 1250 a 1275 dolary. Nad 1275 nakupte a nad 1305 dolarů, „zastavte barák“ a nakupte ve velkém! Zlato bude do 11 měsíců na 1700 dolarech, tvrdí Lanci.

Předchozí finanční krize z roku 2008 bude jen zlomkem toho, co přijde, říká v rozhovoru pro Kitco News světoznámý investor Jim Rogers, který zmíněnou krizi předpověděl už v roce 2006. Rogers je jedním z nejuznávanějších světových investorů a expertů na komodity. V roce 1972 založil Rogers společně s Georgem Sorosem jeden z největších světových hedgeových fondů „Quatum Fund“.

Téměř hodinový dokument natočený podle knihy „The Power of Gold“, který uvedla televizní stanice Prima Zoom a který pojednává o dávné historii zlata, určitě stojí za to vidět. Můžeme pouze spekulovat o tom, kdo a kde se poprvé setkal s tímto nejkujnějším žlutým kovem. Proto není divu, že kolem zlata vznikla spousta legend. Třeba ta o řeckém králi Midasovi a řece Paktol, která je dodnes bohatým zdrojem přírodní slitiny zlata a stříbra zvané Elektrum. (Video z portálu YouTube – pozn. red.).

Lidé řadu století dokázali lhát, podvádět, navzájem se zabíjet a okrádat, jen aby získali zlato, vzácný kov, kterým se platilo a z něhož se razily mince. V soudobém finančním světě plní roli investice a vyrábějí se z něj šperky. Ale ví vůbec někdo, kolik ho je? A kde se toto množství zlata nachází? A čí toto zlato bylo nebo komu patří? Odpovědi na všechny tyto otázky a řadu dalších naleznete v dokumentu, který před časem odvysílala televizní stanice Spektrum.

ISIS jako duchovní dítko zpravodajské agentury CIA, která válku s terorem využije k očernění zlata jako alternativního platidla. Něvěříte?

Indický zaříkavač hadů Hakůl se rozhodl úplatné úředníky řádně vytrestat - vpustil do kanceláří klubko jedovatých hadů. Jedná se o akt teroristy nebo člověka, který má srdce na pravém místě?

V rámci nové rubriky uvádíme inspirativní rozhovor odborníků na slovo vzatých, Libora Křapky a Felixe Slováčka.

Toto video vás uvede do psychologie propagandy. Prof. Jerry Kroth vám představí 5 hlavních technik.

Marc Faber, autor a vydavatel investičního měsíčníku "The Gloom, Boom & Doom“ doporučuje investorům nakoupit zlato a dluhopisy americké vlády a to ještě před tím, než se USA dostanou do další recese.

Uvádíme rozhovor magazínu Právo s hlavním analytikem společnosti Zlato. a. s., Davidem Maráškem. Zlato jako hlavní a výsostní platidlo, možnost efektivního spoření, proč přestaly být měny kryty zlatem - a mnohem více zde!

Famózní prognostik pan Zlato, Jim Sinclair, jehož cílem je osvobodit zlato, je zpovídán v pořadu Grega Huntera. V roce 1974, když zlato bylo pouhých $160 za unci, řekl, že se zlato dostane na $900 do roku 1980. A opravdu, dostalo se to tam, přesně na $887. Úžasná předpověď. Předpověď číslo 2 : na konci roku 2002, kdy bylo zlato na $360, pan Zlato řekl: do ledna 2011 zlato bude $1650. A ano, zlato bylo $1650 v létě 2011, v lednu to bylo 1570 dolarů. Trefil se do černého!

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

1,81 %
1 836,36 Zlato/USD