Zlato (oz) / USD
1 928,93
0,30 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zvedni zlatou cihlu jednou rukou

Deník South China Morning Post z Hongkongu upozornil na síti YouTube medializovanou marketingovou akci turistického úřadu města Čao-jüan pod názvem: Chcete zbohatnout za půl minuty? Tady je vaše šance. Celá atrakce spočívá v tom, že pokud návštěvník udrží v jedné ruce velkoobchodní zlatou cihlu o váze 12,5 kilogramu v ceně kolem 1,5 milionu dolarů po dobu 25 sekund, může si ji odnést domů.

Jeden starší muž cihlu dokázal udržet, ale úředníci mu sdělili, že nedodržel pravidla. Cihlu nedržel vodorovně s podložkou. Zdroj: YouTube/South China Morning Post

Co vypadá na první pohled snadné, se však ještě nikomu nepodařilo. Háček spočívá v tom, že zlatá cihla je lichoběžníková a dokonale vyleštěná. V pravidlech stojí, že je nutné ji držet vodorovně s podložkou za užší horní konec. Jak video z čínského hlavního města zlata ukazuje, řada návštěvníků má problém zlatou cihlu jednou rukou vůbec nadzdvihnout.

„Kdyby to bylo snadné, tak už by to žádná cihla nebyla,“ konstatuje jedna z návštěvnic muzea, které tuto atrakci provozuje od roku 2009. Jeden starší muž cihlu dokázal udržet, ale úředníci mu sdělili, že nedodržel pravidla. Cihlu nedržel vodorovně s podložkou, jak video dokládá.

Přesto se na sociální síti TikTok objevila řada jedovatých ohlasů: „Nevím, proč tu šaškárnu dělají, když cihlu stejně nikomu nedají,“ praví jeden a jiný dodává: „…stydím se za to, že jsem z Čao-jüanu… Ani olympijský vítěz ve vzpírání neudrží činku 25 sekund.“

Čao-jüan na východě země je centrem čínské těžby zlata. Shodou okolností před několika dny zveřejnil čínský server Global Times informaci, že tam bylo objeveno dodatečné ložisko obsahující 200 tun zlata. Celková zásoba tamního dolu Si-ling se tak zvýšila na 580 tun, což z něj činí největší naleziště zlata přinejmenším v Číně.

PSALI JSME: Pašovali zlato z Ruska do Číny na dronu

(rek)

Další z kategorie Videa