Zlato (oz) / USD
2 329,53
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Naše výhody

Předností Zlata a.s. – měsíčně dodáváme desítky kilogramů na náš trh – jsou mnohaleté zkušenosti a detailní znalost vašich potřeb. To platí zejména u prvokupců, kteří zlato dosud nevlastnili. Z toho pramení naše schopnost vám nabídnout komplexní řešení problematiky vlastnictví zlata… od logistiky nákupu až po úschovu a  zajištění (i proti poklesu hodnoty – tzv. hedging).


Okamžité dodání a eliminace rizika

Nejpozději do druhého dne jsme schopni dodat velmi velké množství fyzického (investičního) zlata jakýchkoli gramáží (od 20g až po 1kg cihly). Zákazník nemusí po zaplacení dlouhé týdny čekat na dodání a vystavovat se tak riziku úpadku protistrany, nebo doplácet nemalé sumy „neboť se pohnula cena,“ což je častá a neetická výmluva mnohých eshopů nejen v ČR. Osobní předání je možné jak v Praze, tak v Ostravě.

Platba hotově a garance ceny

Zlato oproti penězům, z ruky do ruky a ihned. Samozřejmě s plným respektováním dikce novely zákona č. 261/2014 Sbírky o hotovostních platbách. Naše cena oboustranně podepsaná na objednávce, nebo potvrzená e-shopem je konečná, platná i při jakémkoliv tržním pohybu. Zásadně nepoužíváme známý trik používaný při dodání cihliček mnohými obchodníky, a to že se pohnula cena zlata nebo dolaru a že je třeba ještě doplatek.

Garance zpětného odkupu s 0% poplatkem, peníze ihned

I přesto, že je známou praxí, že málokdo své zakoupené fyzické zlato prodává (je to přece rezerva na horší časy nebo zajištění pro děti a vnoučata), mohou nastat životní situace, kdy to prostě jinak nejde. V té už tak těžké situaci našim zákazníkům nabízíme 0% srážku za odkup na rozdíl od běžného standardu -2 % až -7 %. Cena je transparentně vypočítána dle aktuální , spotové ceny zlata a aktuálního kurzu USD dle ČNB. Peníze jsou vráceny převodem, nebo opět s respektováním dikce novely zákona č. 261/2014 Sbírky o hotovostních platbách.

Diskrétnost

Etická pravidla dodržování diskrétnosti jsou často proklamována, ale méně často ctěna. Zastáváme názor, že by to mělo být právě naopak. Zejména co se týče vašich osobních dat, ale také vašich peněz. Pečlivě dodržujeme ochranu vašich osobních údajů a dohlížíme na ni. Otevřeně odsuzujeme praktiky obchodování s osobními údaji – a to nejen bonitních osob.
Je neméně podstatné, že fyzické zlato je jedna z posledních forem bohatství, které není regulováno a evidováno. Zatím. Dají se očekávat změny. A v případě nákupu do 270.000 Kč je možná i platba v hotovosti, bez porušení zákona (viz výše).

Kvalita

Tým našich expertů či poradců má dlouhodobé zkušenosti na komoditních a kapitálových trzích z ČR, Evropy a USA. Naší předností jsou mnohaleté kontakty přímo na špičkové ověřené dodavatele zlata ze Švýcarska. Distribuujeme výhradně zlaté cihly a slitky certifikovaných výrobců PAMP SA. Bezpečnost každé transakce je esenciálním elementem. Od podpisu rámcové smlouvy až po dodání na práh vašeho domu nebo do trezoru vaší banky. Zdarma jsou pojištěny všechny menší zásilky doručované Českou poštou, pro rozvoz větších zásilek a dovozu zlata z ciziny používáme profesionálních služeb jedné z nejdéle působících agentur na trhu – České Bezpečnostní Služby/Grál, od r. 1991.

faq1 bmp

Profesionalita

Už i u investice 500tis. Kč je vhodné diverzifikovat – rozložit na větší celky s dlouhodobou uchovatelností (cihly 1kg, 500g, 250g) a na menší celky s okamžitou směnitelností – likviditou pro případ nouze (slitky 100g, 50g, uncovky 31g). V jakém poměru? To záleží na vašich cílech a ambicích, k nimž se rádi vyjádříme.
Zlato je ve velmi silném růstovém trendu, který s velkou pravděpodobností bude pokračovat i v dalších letech, a mnoho předních expertů nazývá fenomenální nárůst zlata od „klíčového” 11. září 2001. „The Mother of All Bull Markets“, neboli „matka všech býčích trhů.“
Naše schopnost vaše investiční zlato okamžitě vykoupit za spotové ceny je jedním z pilířů naší profesionality. Každý náš klient má možnost monitorovat vývoj cen svých zlatých slitků a mincí na naší online aplikaci reflektující spotové ceny zlata na světových burzách – LME (London Metal Exchange) a COMEX Gold (GLOBEX).

faq2 BMP

PAMP – vlajková loď švýcarského zlata

Záměrně nabízíme byť úzkou, přesto nejlepší škálu cihel a slitků, pouze ražené zlato PAMP. Znalec ví, že PAMP jsou jediné cihly na našem trhu, které jsou i u vyšších populárních gramáží 250-500-1000g ražené, ne lité.  Lité cihly se nejčastěji penetrují wolframem (případy se objevily i u nás, naposledy na Zlínsku v červnu 2015).
Padělání ražených cihel je velmi technologicky náročné a nevyplatí se.  A proto je PAMP vlajkovou lodí švýcarského zlata. I proto na našem trhu ražený PAMP populárních gramáží 250-500-1000g téměř nenaleznete. Vždy platí, když nakupujete od kvalitních dodavatelů, tak se podvodným cihlám můžete zcela vyhnout.

100% důvěra, 100% garance ryzosti a pojištění

Ryzost a kvalitu garantujeme jako akciová společnost samozřejmě i smluvně.
Jako jedna z mála společností u nás máme také certifikovaný tester – spektrometr na zlato (viz foto), který je schopen v pár minutách ověřit či analyzovat strukturu slitků zlata či jiných kovů.

PAMP nově nabízí ověření ryzosti díky unikátní technologii VERISCAN, jež vám může zboží ověřit přímo při odběru. Jsme však i pojištěni proti případným falzifikátům.

Bojíte se propadu ceny zlata? Je zde hedging

Zajistit svou investici můžete snadno pomocí nástrojů hedgingu. Přes síť akreditovaných investičních profesionálů vám můžeme nabídnout unikátní možnost téměř 100% hedgingu, neboli zajištění / vykrytí rizika případných ztrát při eventuálním poklesu neboli korekci cen zlata. Stačí pak jen mít svůj makléřský účet u jednoho z regulovaných brokerů (OCP) v ČR. Tzv. “put options”, komplexní deriváty, vám umožní profitovat na dlouhodobém růstu cen zlata i v případě, že by došlo ke střednědobému poklesu o 10, 20 nebo i 30 %. Zlato je bezesporu nejlepším dlouhodobým ochráncem vašeho bohatství, ale co když ve střednědobém horizontu dojde k jeho poklesu? A vy budete zrovna potřebovat hotovost a budete nuceni své zlato prodat? Prodávat se ztrátou není nikdy velmi příjemné.

Další standardní výhody:

Poštovné zdarma, ověření ryzosti, bezplatné poradenství a dárkové certifikáty se 100% garancí odkupu (pro případ anonymního darování „někdy v budoucnosti“) patří mezi naše další výhody.