Zlato (oz) / USD
2 329,53
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bank of America i Citi zvěstují 3 000 dolarů za unci zlata

Již to nejsou jen analytické firmy, jako kanadská Rosenberg Research nebo americká Yardeni Research, ale i dvě velké investiční banky, a to Citi a Bank of America. Shodují se, že v horizontu šesti až dvanácti měsíců by troyská unce zlata mohla stát 3 000 dolarů. A mělo by k tomu dojít nejspíš už letos.

Tak zběsilou jízdu zlata historie nepamatuje. Od ledna zdražila unce zlata o 300 dolarů, což je zisk 17,45 procenta, a v českých korunách je skok ceny zlata ještě impozantnější. Ilustrační foto: iStock

Tak zběsilou jízdu zlata historie nepamatuje. Od začátku roku padají rekordní ceny jedna za druhou, naposledy se našel kupec za 2 365,40 dolaru, což je nejvyšší dosažená spotová cena unce zlata v novodobých dějinách lidstva. A to zápisníček rekordních cen podle revidovaných prognóz ani zdaleka není na poslední stránce.

Od ledna zdražila unce zlata o 300 dolarů, což je zisk 17,45 procenta, a v českých korunách je skok ceny zlata ještě impozantnější. Od začátku roku se na unci zlata dalo vydělat deset tisíc korun, meziročně neuvěřitelných 28,2 procenta. A časy hojnosti podle expertů nekončí. S poklesem úrokových sazeb u dolaru má odstartovat druhá etapa tohoto závodu.

PSALI JSME: Bank of America si stojí za svým: Zlato míří k 2 500 dolarům za unci

Zatím nikdo nezjistil, co za současnou zlatou horečkou vězí a nejčastěji se opakuje narativ centrálních bank a geopolitické situace ve světě. Navíc se teprve očekává návrat klíčových investorů na zlatý trh, kteří v nepřehledné situaci zřejmě dávají přednost realizaci aktuálního zisku, protože ze zlatých investičních fondů i v březnu odteklo 14 tun zlata. A přesto hodnota fondů díky posilování zlata stoupla o osm procent.

Jak píše Markets Insider: Zlato si tančí na vlastní melodii. Michael Widmer, komoditní analytik Bank of America, věří zlatu právě proto, že tvrdošíjně sílí, i když všechny větry dují proti němu. Tuší, co nastane, až se vítr otočí?

PSALI JSME: Divoká karta Citi: 3 000 dolarů za unci zlata

Rudolf Marek

Další z kategorie Zlato