Zlato (oz) / USD
2 329,53
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Anti-Robin Hood

Anti-Robin Hood“ (ARH) je krutá realita současného globálního světa. Obyčejným brát a nejbohatším dávat! 1% nejbohatších vlastní 51% veškerého bohatství světa (nejbohatších 10% dokonce 89 %), v roce 2006 to bylo „jen“ 40 %, v roce 2009 už 44 %, a v roce 2020 to má dle BBC být dokonce 59 %. Chcete znát definici Globalizace?

Pracujeme více a více, abychom si koupili méně a méně.

Nevěříte?

Kolik hodin musí průměrný Čech pracovat na 1 gram zlata? Pracujeme více a více a dostáváme méně a méně, aneb jak klesá kupní síla papírových peněz.

Jak lze vyčíst z uvedené tabulky, v roce 1972 jsme pracovali 1,3 hodiny na 1 gram zlata. V roce 2002 to bylo 4,20 hodiny a v roce 2015 už musíme pracovat skoro 6 hodin, abychom si koupili 1 gram zlata.

tabulka-zlato

Prozradíme vám také jedno z nepsaných pravidel „etického“ kodexu vládnoucí elity:

Cokoli, co ovlivní nebo by mohlo negativně ovlivnit naše životy či ekonomickou situaci, musí být dopředu medializováno a veřejně oznámeno.

Fakt, že se drtivá většina lidí proti tomuto nezařídí a poté je překvapena, je každého osobní volbou. Psalo se o tom? Zaznělo to? Ano! Že se to následně neanalyzovalo a nerozpitvávalo, to je záměr. Krásným příkladem na lokálním poli je známá intervence ČNB, která nás všechny během minuty připravila o 6 % našeho majetku. Zaznělo to před 7. listopadem 2013? Zaznělo! Prodal někdo předtím své koruny a nakoupil eura, dolary nebo zlato? Hrstka!


Nebo příklad druhý.

Slyšeli jste po začátku finanční krize v roce 2008 v našich populárních médiích názor, že je lepší vyměnit své naspořené koruny a nakoupit dolar? Neslyšeli! Udělali byste však hodně dobře.

Smyslem této sekce je upozorňovat veřejnost na nejnovější kroky Anti-Robin Hood nejen ve světě, ale i u nás v České republice.