Zlato (oz) / USD
1 571,42
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
35 869,40
0,00 %
EUR / USD
1,10
0,00 %
USD / CZK
22,83
0,00 %

Na trhy se v pátek odpoledne středoevropského času vrátila nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Ve Spojených státech byl – zatím neoficiálně – oznámen třetí případ nakažení touto infekcí. Zpráva poslala hlavní ukazatel amerického akciového trhu, index Standard & Poor's 500, na jeho denní minimum.

Janet Muiová, ekonomka Cazenove Capital, si myslí, že investování do zlata je nejlepším způsobem, jak poradci a správci fondů mohou ve svých portfoliích zajistit rizika. Zlato podle ní inklinuje k dobrému výkonu, když je geopolitická nejistota vysoká, protože funguje jako zásoba hodnoty.

Pravidla porušuje alespoň někdy 82 procent Čechů. Vedle ignorování dopravních předpisů, kdy se například každý šestý respondent přiznal k jízdě v opilosti, se tak často děje i v práci. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Vindicia mezi tisícovkou respondentů.

Česká národní banka možná získá zákonnou pravomoc určovat podmínky úvěrů na bydlení. Předpokládá to vládní novela zákona o ČNB, kterou v dnešním úvodním kole navzdory odporu části opozice podpořila Sněmovna. Předlohu nyní projedná rozpočtový výbor.

Ve Švýcarsku vyrazili tak malou zlatou minci, že je potřeba dívat se velmi pozorně, pokud chce na ní člověk spatřit vyobrazeného Alberta Einsteina, jak vyplazuje jazyk.

Zlato získává na síle a výhled pro rok 2020 zůstává pro žlutý kov podle investiční společnosti VanEck velmi příznivý. Společnost se sídlem v New Yorku zaznamenala strukturální posun v pozicích zlata, protože se víc investorů začalo držením dlouhé zlaté pozice cítit „pohodlně“.

Česká bankovní asociace (ČBA) v aktualizované prognóze nechala odhad růstu ekonomiky v letošním roce na dvou procentech. Stejně tak pro loňský rok odhad nechala na 2,5 procenta. Pro příští rok ČBA odhaduje růst ekonomiky o 2,3 procenta, jde o první odhad. Představitelé asociace o tom včera informovali na tiskové konferenci.

Objem poskytnutých hypoték klesl loni o 17 procent na 181,6 miliardy Kč a jejich počet se snížil o 22 procent na 77.400. Hypoteční trh se po celý loňský rok vyrovnával s přísnější regulací České národní banky a zaznamenal nejhorší výsledky za pět let, vyplývá ze statistik Fincentrum Hypoindexu.

Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změny, včetně úrokových sazeb. Uvedla nicméně, že zahájí revizi své strategie, podrobnosti zveřejní na nadcházející tiskové konferenci prezidentka ECB Christine Lagardeová.

Vybrané údaje o digitální dani pro velké internetové firmy v Evropě (Sněmovna v úvodním kole podpořila digitální daň na velké internetové firmy).

Americký prezident Donald Trump avizoval změny ve fungování Světové obchodní organizace (WTO), které označil za dramatické. Řekl to včera před odletem ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu. Do Washingtonu přijede generální ředitel WTO Roberto Azevedo, podle Trumpa zřejmě už příští týden. Prezident si na fungování WTO dlouho stěžuje a dává je do souvislosti s vysokými deficity, jichž Spojené státy dosahují v zahraničním obchodě.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,00 %
1 571,42 Zlato/USD