Zlato (oz) / USD
1 256,71
0,03 %
Zlato (oz) / CZK
29 499,83
0,09 %
EUR / USD
1,12
0,04 %
USD / CZK
23,47
0,05 %

Japonský elektrotechnický koncern Toshiba od 1. srpna opustí hlavní index tokijské akciové burzy Nikkei 225. Oznámil to dnes provozovatel burzy, který dal zároveň firmě další čas na předložení finančních výkazů. Pokud je Toshiba v požadovaném termínu nedodá, mohou její akcie z burzy zmizet úplně. Toshiba se dostala na pokraj finančního kolapsu v důsledku rozsáhlých ztrát americké jaderné divize Westinghouse Electric.

Ekonomický komentátor a investor Jim Rogers očekává kolaps finančního systému, který podle něj začne koncem letošního nebo v průběhu příštího roku. Problémem je podle něj zadlužení, které od poslední krize výrazně vzrostlo.

Dokument odvysílaný Českou televizí řeší dosud nevyřešenou krádež zlata - největší loupež moderní doby, která se udála v Londýně v roce 1983. Lupiči po sobě tehdy nezanechali skoro žádné stopy. Ze zamřížovaného prostoru v bance ukradli 3,5 tuny zlata. Šlo o profesionální akci dokonalou jako jsou ty nejtajnější vojenské operace. Během hodiny bylo všechno pryč. Úkolem vyšetřovatele bylo zjistit nejen způsob, jakým bylo zlato ukradeno, ale také to, co se s ním pak stalo. (Video je z portálu YouTube - pozn. red.).

Republikánští senátoři včera představili dlouho očekávaný návrh zákona, který má nahradit systém zdravotního pojištění bývalého prezidenta Baracka Obamy známý jako Obamacare. Senátní text je ve změnách pravidel zavedených Obamou mírnější než v květnu schválená radikálnější verze Sněmovny reprezentantů, i ona však představuje zásadní obrat ve financování zdravotní péče. Čtveřice konzervativních republikánů nehodlá návrh podpořit, což by při očekávaném jednohlasném odporu demokratů znamenalo jeho neúspěch.

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson připravuje nabídku na převzetí italského rivala Ducati, který je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Hodnota transakce by podle nich mohla činit až 1,5 miliardy eur (39,4 miliardy Kč).

Počet čínských boháčů se za posledních deset let téměř zdevítinásobil. Lidí, kteří mají majetek nad deset milionů čínských jüanů (34,5 milionu Kč) bylo v Číně loni již 1,6 milionu.

Evropská centrální banka (ECB) se rozhodla vyvinout novou službu, která umožní jednotlivcům i podnikům okamžité převody peněz po eurozóně prostřednictvím jejich bankovních ústavů. Služba by měla zahájit provoz v listopadu příštího roku a převádět platby během několika sekund, uvedla ECB ve své dnešní zprávě.

Internetová banka Zuno byla v červenci 2011 na českém trhu naprostou senzací. Jako první čistě online banka zaujala zejména mladé a pak ty, kteří sice internetem příliš nevládli, ale přišli za pomoci vnoučat za vidinou vysokého 2,5% úroku na spořicím účtu až do výše 750 tisíc korun a 3,1 % na tříletém vázaném vkladu. Revoluční úročení po jednom dnu klientům u částky do 127,5 tisíce korun ušetřilo 15% daň z úroku. Červen 2017 však přesto vymazal tuto banku z trhu.

Už několik týdnů kolují po sociálních sítích fámy, že německá zlato, uložené v cizině a stahované domů, někdo vyměnil a do Frankfurtu nad Mohanem převezl falešné pruty - napodobeniny.

Japonsko a Evropská unie mají na dosah širokou dohodu o volném obchodu, která odbourá většinu cel a zlepší pravidla pro investice. Shodli se na tom včera japonský ministr zahraničí Fumio Kišida a evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová. Obě strany jednají od roku 2013 s cílem uzavřít Smlouvu o hospodářském partnerství (EPA).

Česká národní banka se bude snažit v rámci nové strategie část devizových rezerv investovat tak, aby dosáhla vyšších výnosů. Může tak učinit například přesunem části rezerv z méně výnosných eur na dolary nebo nákupem kvalitních dluhopisů. V rozhovoru s ČTK to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Důvodem je mimo jiné snaha zmírnit kumulované ztráty banky z přecenění rezerv v souvislosti s posilování koruny po konci intervencí. Rusnok upozornil, že jde o úvahy a banka o takových krocích nikdy neinformuje předem.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,03 %
1 256,71 Zlato/USD