Zlato (oz) / USD
2 084,94
0,65 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlatá cihla 250g

397 333 

Tato zlatá cihla je jednoznačně „BEST-SELLER“. Je populární z mnoha důvodů. Jedním z nich je tzv. ohlašovací povinnost 270.000 Kč. Tato gramáž – 250g, je v ČR nejvyšší možnou, kterou je možno koupit i za hotovost, kterou mnozí preferují i z důvodu eliminace bankovního rizika.

Popis

24 karátové zlato
Certifikace společnosti PAMP SA Švýcarsko

Tato zlatá cihla je jednoznačně „BEST-SELLER“. Je populární z mnoha důvodů. Jedním z nich je tzv. ohlašovací povinnost 270.000 Kč. Tato gramáž – 250g, je v ČR nejvyšší možnou, kterou je možno koupit i za hotovost, kterou mnozí preferují i z důvodu eliminace bankovního rizika. Při nákupu tento aspekt nehraje až tak velkou roli. Až při prodeji má případný obdarovaný, např. váš syn, dcera nebo vnouče, možnost 250g cihlu prodat / vykoupit za hotové, bez toho aby byla transakce nutná ohlásit. Při současných cenách a platbě hotově má kupující stále cca 10% „polštář“.

Další z důvodů popularity je také vyvážení poměru operativnosti přenosu a případné likvidity (možnosti prodeje). V praxi je lepší vlastnit 8x250g, nežli 2x1kg, nebo druhý extrém 40x50g. Obecně se dá říci, že naši zákazníci upřednostňují výraznou část gramáže v 250g cihlách a menšinu pak ve slitcích / cihličkách 1oz-50g-100g, nebo pak větších cihlách.

Najdou se však ryze osobní důvody struktury gramáže nákupu, které je pak lepší prodiskutovat osobně s našimi specializovanými poradci.

Je nutno zdůraznit, že afinerie PAMP – „Vlajková loď švýcarského zlata“ je jedinou na světě, která vyrábí i vyšší gramáže tj. 250g-500g-1kg v tzv. ražené formě, s vysokým leskem a ochrannými prvky. Drtivá většina cihel dostupných na trhu jsou v tzv. lité cihly, podstatně nižšího estetického a uměleckého dojmu. Padělání ražených cihel je navíc technologicky velmi náročné a nevyplací se.

Součástí každé zakoupené cihličky je anonymní dárkový Certifikát, který opravňuje držitele nebo obdarovaného požadovat u Zlata a.s. o garanci zpětného odkupu za cenu London Fix + 0%.
A to bez toho, aby musel předkládat originální Smluvní dokumentaci s diskrétním cenovým ujednáním.

Tento Certifikát je populární zejména v případě, kdy má zlatá cihlička sloužit jako dárek, nebo zajištění pro děti či vnoučata.

certifikat zlato