Zlato (oz) / USD
1 915,86
0,43 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Deutsche Bank zvýšuje odhad růstu německé ekonomiky – díky imigraci

Německá bankovní společnost Deutsche Bank zvýšila odhad růstu německé ekonomiky na příští rok na 1,9 procenta z dosud předpokládaného růstu 1,7 procenta. Příznivě by přitom růst měli ovlivnit i migranti. Banka očekává, že masivní příliv běženců v Německu zvýší spotřebu až o polovinu procentního bodu.

Analytici Deutsche Bank uvedli, že prognózu zlepšili navzdory horšímu finančnímu prostředí a vnějším podmínkám. Určitou roli sehrál vyšší růst reálné spotřeby vzhledem k levnější ropě a silnějšímu euru, a rovněž vyšší imigrace.

„Ačkoli se venkovní a finanční prostředí zhoršily, zvedli jsme prognózu na HDP 2016,“ řekl mluvčí Deutsche Bank.

Motivací pro vyšší prognózu bude silnější reálný růst spotřeby v důsledku nižších cen ropy / silnějšího eura a nárůstu imigrace,“ píšou analytici s tím, že očekávají, že zvýšení spotřeby se bude muset rovnoměrně rozdělit mezi soukromou a veřejnou sféru.

Letos se očekává, že do Německa dorazí okolo 800.000 migrantů, kteří prchají před válkou a chudobou, mnozí z nich syrského původu.
V okamžiku příjezdu je průměrný věk imigrantů 23,3 let – tedy mnohem nižší, než u domácí populace, která má průměru 44,5 let, prohlásil dále mluvčí banky.

Německo se již dlouho snaží řešit otázku stárnutí své populace. Vláda a průmysl zastávají to stanovisko, že imigrace byla a je prospěšná, neboť Německu hrozil demografický deficit.

Zdroj: Reuters

Editor: Daniel Hron

ČTĚTE DÁL:

Skutečný důvod masivní vlny imigrace

Zygmunt Bauman: Vaši sousedi se blíží

 

Další z kategorie Anti-Robin-Hood