Zlato (oz) / USD
1 915,86
0,43 %
Jistota ve vlastních rukou
0

USA hrozí Británii kvůli hlasování o odchodu z EU

Brexit představuje pro evropské vládce daleko větší hrozbu než Grexit. Spojené království, druhá největší evropská ekonomika, možná opravdu opustí eurozónu. Proto je šířen strach z možných důsledků referenda o odchodu či setrvání, které proběhne ve Velké Británii.

 

shutterstock_331632398Hlavním pravidlem téhle hry je strach

Skeptici sýčkují, že zmizí miliony pracovních míst. Vysoké školy přijdou o dotace. Těžiště unie se přesune z Londýna do Frankfurtu. Britští farmáři přijdou o dotace. Lidská práva se vypaří. Letadla budou padat z nebe. A pak jednoho dne zhasnou všechna světla.

Nekončící výhrůžky

Tato nekonečná řada katastrof je nezbytnou součástí věčné evropské hry na vydírání. Stejná vydírací hra již proběhla v Řecku. A před tím v Irsku. Jménem téhle hry je strach a jejím hlavním cílem je zajistit, aby v úpadkovém politickém systému Evropy nikdy nenastala smysluplná změna.

Poslední varování před zkázou a beznadějí, již přinese Brexit, nepochází z Londýna ani z Bruselu; přichází z druhé strany Atlantiku, od pravděpodobně nejbližšího historického spojence Británie, z USA.

Jako posla vybrali amerického obchodního velvyslance, Michaela Fromana. Jeho sdělení bylo jednoznačné: USA „nemá na trhu takovou pozici,“ aby mohlo vyjednat bilaterální obchodní dohodu s „jednotlivými národy“ jako je Británie. Jakmile se Británie octne mimo EU, stane se z ní národ bez přátel, stát, jež se straní svých bývalých spojenců. Žádné další mimořádné vztahy, žádná další setkání mezi pěti očima, žádná další pozvání do Bílého domu na luxusní večeře. Bude tomu tak doopravdy? Nebo USA a Evropa na vzpurného spojence jen dělají bubáka?

Zdroj: Wolfstreet

Autor: Don Quijones.

Další z kategorie Anti-Robin-Hood