Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %

 Procento nejbohatších lidí světa začalo v roce 2015 vlastnit více než zbylých 99 procent obyvatel planety. Uvedla to dnes podle agentury AP nevládní organizace Oxfam, která začátkem loňského roku předvídala, že se tak stane v roce 2016, tedy o rok později.

Pokračujeme druhou částí naší analýzy výčtem v současné době nejvíce frekventovaných názorů, výroků a tvrzení o zlatě, které máte možnost slyšet nebo číst v médiích.

Na světě je jedna investice, kterou buď lidé milují, nebo nenávidí. Většinou to nemá vůbec nic společného s její aktuální situací na trhu. Tou investicí je zlato a v o něco menším měřítku stříbro.

Vlad Čech pro Zlato.cz : Ano, jsem optimista. Stačí se podívat na zprávy z ekonomiky : Irská ekonomika vzrostla ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání o sedm procent. Česko je na třetím místě za Maltou. Stovka zaměstnanců pobočky největšího severoevropského dodavatele IT služeb, společnosti Tieto Czech, bude pracovat pro finskou vládu. IT odborníci z Ostravy se budou podílet na zakázce v hodnotě mezi 200 až 240 milióny eur (5,4 až 6,5 miliardy korun).

Multimiliardář George Soros, známý jako „Muž, jenž zlomil britskou centrální banku“, očekává finanční kolaps. Rozprodal všechny akcie světových bank pod cenou a nakupuje zlato.

Brexit představuje pro evropské vládce daleko větší hrozbu než Grexit. Spojené království, druhá největší evropská ekonomika, možná opravdu opustí eurozónu. Proto je šířen strach z možných důsledků referenda o odchodu či setrvání, které proběhne ve Velké Británii.

Německá bankovní společnost Deutsche Bank zvýšila odhad růstu německé ekonomiky na příští rok na 1,9 procenta z dosud předpokládaného růstu 1,7 procenta. Příznivě by přitom růst měli ovlivnit i migranti. Banka očekává, že masivní příliv běženců v Německu zvýší spotřebu až o polovinu procentního bodu.

Nastal čas se rozloučit se starou verzí statistiky Fed (FRED – Federal Reserve Econ. Data), což je komplexní přehled dluhů domácností, finančního, korporátního a veřejného sektoru. Fed se totiž po druhém kvartále rozhodl změnit svou metodiku a dluh skokově narostl o ... „pouhých“ $2,74 bilionu. Jaký k tomu měla Fed důvod?

Co je Anti-Robin Hood? Anti-Robin-Hood“ - (ARH) je krutá realita současného globálního světa. Obyčejným brát a nejbohatším dávat! A navíc legálně… 1% nejbohatších vlastní 51% veškerého bohatství světa (nejbohatších 10% dokonce 89%), v roce 2006 to bylo „jen“ 40%, v roce 2009 už 44%, a v roce 2020 to má dle BBC být dokonce 59%. Více v textu!

Vývoj ceny zlata

týden
měsíc
3 měsíce
rok
Zlato (oz) / USD
EUR/USD
USD/CZK
Zlato (oz)

Aktuální cena zlata (oz)

0,57 %
1 661,22 Zlato/USD