„Zlato dosáhlo historického maxima, což znamená významný milník pro drahý kov. Investorům, kteří drželi fyzické zlato od roku 2000, se zadařilo,“ připomíná Kiyosaki. On sám mezi ně patří a zdůrazňuje, že preferuje vlastnictví fyzického zlata před odvozeninami zlata v podobě cenných papírů. Nicméně rostoucí cenu zlata považuje za dvousečný meč.
Zatímco prudký nárůst ceny zlata je pro investory do zlata pozitivní zpráva, mohla být také známka širších ekonomických obav. Kiyosaki vysvětluje, že vyšší ceny zlata často naznačují rostoucí pesimismus mezi investory. „Mnoho investorů přechází z akcií a začíná nakupovat defenzivní aktiva. Vyšší ceny zlata tedy nemusí být nutně dobrým znamením.“
Kiyosaki rovněž poznamenává, že tento pesimismus kontrastuje se současným výkonem akciového trhu, protože index S&P 500 nadále dosahuje rekordních úrovní.
PSALI JSME: Co letos radí nakupovat „bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki?
„Tato divergence zdůrazňuje složité a někdy protichůdné signály v současném finančním prostředí. Pokud dojde k velkému propadu akciového trhu…, což očekávám…, protože akciový trh je příliš mnoho let vysoko…. Není to dobrá zpráva pro lidi, kteří NEVLASTNÍ zlato, stříbro a bitcoiny.“
„Až se akciový trh zhroutí… neinvestoři a chudí budou trpět…. Nebudou mít nic, protože nic neudělali… možná upadnou do deprese…, zatímco bohatí nebo chytří investoři sedí na hromadách hotovosti, což nyní dělají, připraveni skoupit po krachu aktiva za výhodné ceny.“
Až se trh zhroutí mají být lidé připraveni. „Což znamená najít si čas…sledovat výhodné nabídky… a začít nakupovat za nižší ceny… ale opatrně. Pak za pár let pak budou mezi těmi bohatšími a chytřejšími investory. Poučení zní: Chytří investoři bohatnou bez ohledu na to, zda trhy jdou nahoru nebo dolů.“
O tom je také celá jeho slavná kniha: Kupujte levně, prodávejte (po čase) draho.
PSALI JSME: Kiyosaki se připojil k Bank of America: 3000 dolarů za unci!
(rek)