Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %

Zlato vždy bylo, je a bude stará dobrá jistota, protože je tou nejvyšší formou peněz a jeho hodnota po desetiletí stále stoupá.
Všechny superlativy jsou právem spojovány se zlatem. Ne nadarmo se říká, že „řemeslo má zlaté dno“, své milované oslovujeme „zlato, zlatíčko“, vzpomínáme na „zlaté časy“, cítíme hrdost, když se řekne „Zlatá Praha“, o domácím pivu mluvíme jako o „českém zlatu“. Vzpomínám si, že někdy v polovině 70. let jsme společně s Láďou Štaidlem vydali v Německu album „Das Goldene Saxofon Aus Prag“, tedy Zlatý Saxofon z Prahy…
Zlato je však v poslední době mnohými „experty“ podceňováno, možná že záměrně, a na jeho pravou hodnotu se zapomíná.
Říká se, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Někdy se nám však až ve starším věku dostane poznání, které by se nám hodilo již v mládí.
Mezi taková poznání patří umět si co nejmoudřeji rozložit své finanční prostředky, užívat si časy dobré, ale myslet i na ty zlé a nejisté, a být na ně připraven.
Své peníze prostě dávám tam, kde to má smysl, a vždy dělám jen to, čemu věřím. Proto jsem také garantem projektu „Chytré spoření do zlata s Felixem“.
Žijeme v proměnlivém a nejistém světě, ale jsou skutečné hodnoty, které se nemění – spořte proto ve zlatě.podpis

 

 

1. Jaké jsou hlavní důvody, proč spořit do zlata?

 • DOSTUPNOST PRO KAŽDÉHO:

Díky spoření je zlato dostupné pro každého. Stačí pár tisíc a můžete začít.

 • CENA ZLATA PRO ČECHY ROSTE:

Hodnota zlata, zejména vyjádřená v českých korunách, roste. V roce 1995 zaplatil Čech za 100 gramů ryzího zlata 33.000 Kč, v roce 2005 to bylo už 47.000 Kč, na konci roku 2015 je to 93.000 Kč. Zlato se od klíčového roku 1971 zhodnocuje v průměru o 9 % p. a. Použijeme-li tento průměr, je pravděpodobné, že v roce 2025 bude 100 g zlata stát 220.000 Kč.

 • ABSOLUTNÍ BEZPEČÍ:

Produkt spoření, tedy vaše zlato, máte pod vlastní kontrolou. Ne na elektronických účtech zahraničních finančních ústavů, pod které „tuzemské“ spořitelny patří.

 • ABSOLUTNÍ FLEXIBILITA:

Chytré spoření do zlata nabízí absolutní – enormní flexibilitu. Sami si určujete tempo spoření, spořící částky lze navýšit, snížit, pozastavit, nebo spoření zcela ukončit. To vše bez extra poplatků, nebo penále.

Mimo to máte možnost jednoduše převést smlouvu na své blízké, na děti, vnoučata.

 • SNIŽUJETE RIZIKO:

Průměrování nákupů snižuje riziko. Nakupujete postupně a nemusíte se starat o správné načasování jednorázových nákupů

 • ŽÁDNÉ EXTRA POPLATKY:

Nic nepřeplácíte, jak se mnohdy nesprávně tvrdí. Cena jednorázového nákupu je shodná s transparentní cenou postupných nákupů zlatého spoření.

 • KURZ ČESKÉ KORUNY KLESÁ, BYŤ SE O TOM NEMLUVÍ:

Češi mají obvykle „všechna vejce v jednom košíku“. Vše je v koruně – majetek, nemovitosti, úspory i spoření. A kurz koruny vůči dolaru klesá, koruna devalvuje a bude i nadále. Zlato nabízí diverzifikaci.

 • PENZIJKO“ A „ŽIVOTKO“ NEJSOU POJIŠTĚNY, ZLATO MÁTE DOMA:

Znovu to hlavní – naspořené fyzické zlato máte doma v bezpečí, zatímco peníze, které spoříte v životním pojištění nebo důchodovém spoření, nejsou pojištěny.

Kdo má dostatek prostředků na jednorázový nákup, může si investiční zlato koupit ihned a začít spořit až poté.

2. Jak Chytré spoření s Felixem funguje?

 • Zavolejte nám, nebo vyplňte jednoduchý formulář a my Vám v požadovanou dobu zavoláme zpět.

 • Určíte si cílovou gramáž investičního zlata, na kterou chcete spořit, a měsíční splátku. Spoření do zlata je možné už od 1000 Kč měsíčně

Naši zákazníci v průměru spoří na 10 x 10 gramů, nebo 10 x 31 g (trojská unce, Oz) na období tří let. Můžete ale samozřejmě spořit jak na gramáže vyšší, tak i nižší. Máme klienty kteří spoří i na cihly o hmotnosti jednoho kilogramu.

 • Cena se Vám průměruje každou měsíční splátkou podle ceny zlata a amerického dolaru.

Spořící plán je 100 % flexibilní, bez jakýchkoli penále a extra poplatků. U spořícího plánu na 10 x 10 gramů (celkem 100 g), dosahuje v současné době hodnoty cca 93 tisíc korun, 10 x Oz pak zhruba 290 tis. Kč.

 • Podle vlastního nastavení výše měsíčních splátek pak spoříte na cílovou gramáž dle Vašeho vlastního „tempa“. V případě spořícího plánu na 10 x 10g na 3 roky, dostáváte poštou přibližně každé tři měsíce slitek zlata – Vaši dospořenou desetigramovou cihličku.

 • Poté co si parametry spořícího plánu vzájemně odsouhlasíme, zašleme Vám e-mailem nezávazný NÁVRH SMLOUVY. Nevíte si rady, zavolejte nám.

 • Po odsouhlasení smluvních podmínek a podpisu smlouvy může spoření začít. Zašleme Vám platební instrukce a Vy trvalým příkazem převádíte zvolenou částku.

 • Máte možnost snížit či zvýšit své měsíční platby, přerušit je nebo dokonce úplně zrušit, a to bez jakýchkoli sankcí nebo penále. Všechny platby jsou transparentně konvertovány a evidovány. Průběžně se Vám tímto dokupuje Vaše investiční zlato.

 • Po dospoření sjednané dané částky je Vám Vaše cihlička zaslána Českou poštou jako pojištěné cenné a diskrétní psaní, nebo si zlatý slitek můžete vyzvednout osobně v Praze či Ostravě.

 • Vaši spořící smlouvu můžete jednoduše převést na někoho jiného. Velmi populární je spoření pro třetí osoby, jako jsou Vaše vnoučata, nebo děti, a to s plným dispozičním právem.

 • Prvotní záloha, tzv. „vstupní cenové navýšení se Vám vrací .Veškeré naspořené slitky nám můžete kdykoli nabídnout ke zpětnému odkupu (zpětný odkup samozřejmě smluvně garantujeme, přičemž s nulovým poplatkem) a své peníze tak budete mít zpět do druhého dne, a navíc Vám bude vrácena prvotní záloha, tzv. „vstupní cenové navýšení“.

3. Jaké máte garance?

 • Chytré spoření s Felixem zajištuje Zlato a.s. a IBIS InGold®, a.s , které vytvořily společný podnik Zlaté spoření s.r.o. IBIS je od roku 1998 jedním z průkopníků spoření do zlata u nás. Naše strategické spojení je garancí profesionality a bezpečí.

 • Investiční zlato PAMP je „vlajková loď švýcarského zlata“ – nejvyšší švýcarská ražená kvalita – ryzost 999,9 a 24 karátů.

 • Každá cihla má výrobní certifikát, od akciové společnosti Zlato dostáváte navíc anonymní dárkový certifikát.

 • Mimo ryzosti 999,9 a kvality Vám garantujeme smluvně také zpětný odkup.

 • Přestože je Zlato a.s. relativně novou společností, vzniklo jako konsorcium partnerů s desítkami let kvalitních zkušeností na tuzemském trhu s fyzickým zlatem a garantuje Vám jak profesionalitu, tak vysokou bonitu.

4. Chcete vědět víc?

Vedle výše uvedených důvodů proč spořit ve zlatě, zde stojí ještě jeden neméně závažný. Ano, spořících produktů na trhu je mnoho, ale jsou vaše úspory zajištěny proti slábnoucí koruně? A proti inflaci?

Podívejme se třeba na penzijní připojištění. Je to produkt, který má sloužit k zajištění ve stáří. Investování penzijních společností je upraveno zákonem, a tak téměř 90 % jejich investičního portfolia tvoří dluhopisy. Jenže výnosy dluhopisů se už dnes pohybují i v mínusových pásmech. Jaké tedy můžeme čekat výnosy do budoucna? Je 100% garancí, že s rostoucími úrokovými sazbami bude klesat i cena dluhopisů. Vy však máte možnost začít spořit v drahém kovu a tím fakticky spořit také v americkém dolaru, který sílí. Ne nadarmo se říká, že „půlka ceny zlata je americký dolar“.

Je známo, že podle současného zákona jsou pojištěny vklady občanů i firem, s výjimkou mezibankovních vkladů bank a dalších finančních institucí. Avšak víte, že se pojištění nevztahuje například na penzijní připojištění nebo životní pojištění?

Při sjednávání smlouvy nejste vázáni žádnými povinnými limity, jako např. výší pravidelné platby, objemem nákupu, atp. Vy sami si určíte, kolik zlata nakoupíte a jak budete spořit. Výši pravidelných plateb i jejich frekvenci můžete měnit i v průběhu spoření, zasílat můžete i libovolné mimořádné vklady a nákup investičního zlata tak urychlit.

V průběhu spoření nejsou účtovány žádné roční či měsíční poplatky za vedení a správu smlouvy. Změny ve smlouvě i mimořádné vklady jsou zdarma. Vstupní cenové navýšení, které uhradíte po sjednání smlouvy, je plně vráceno při výkupu investičních slitků ve formě výkupní prémie.

O spoření jste průběžně informováni – přehlednými elektronickými výpisy. Potvrzena je každá přijatá platba. Máte neustále přehled o tom, kolik zlata jste již nakoupili. Dospořené slitky jsou okamžitě expedovány do Vašich rukou.


Více informací na bezplatné telefonní lince 800 585 585 (každý všední den od 8:00 do 18:00 hod.) a na e-mailu [email protected].

LIMITOVANÁ NABÍDKA
Při registraci získáváte ZDARMA limitovanou edici nového alba Felixe Slováčka „Zlatý dárek“ s jeho vlastnoručním podpisem.

Registrační formulář k Chytrému spoření s Felixem

Neplatné jméno a příjmení
Neplatný e-mail
Neplatné telefonní číslo
* Povinné údaje

Kontakt:

Infolinka: 800 585 585 (každý všední den od 8:00 do 18:00 hod.)
Telefon: 775 425 228
Fax: 224 282 281
E-mail: [email protected]
Web: www.zlato.cz

Akciová společnost Zlato byla založena v roce 2015. Firma byla zapsána do Obchodního rejstříku České republiky 15. září 2015 pod identifikačním číslem 044 03 231. Základní kapitál společnosti je 10 milionů korun. Aktuální výpis je k dispozici zde.

UPOZORNĚNÍ: Nejde o investiční doporučení, které by splňovalo náležitosti vyhlášky ČNB č. 114/2006 Sb., o poctivé prezentaci investičních doporučení. Zlato jako fyzická komodita není investičním nástrojem ve smyslu § 3 ZPKT a nepodléhá regulaci ČNB.
Právo změnit podmínky je vyhrazeno.

 

Články, které by vás mohly zajímat

Proč koupit investiční zlato?

Mimo těchto důvodů:
dane

Zlato (jako jediné)
Osvobozeno od daní

certifikat

Certifikát

kvalita

PAMP
Švýcarská kvalita