Zlato (oz) / USD
1 773,06
0,70 %
Zlato (oz) / CZK
39 892,75
1,35 %
EUR / USD
1,13
0,43 %
USD / CZK
22,50
0,66 %
Zlato
Zlato čeká boom. Jeho cena překročí dva tisíce dolarů za unci

Zlato v pondělí po prolomení klíčové rezistence na úrovni 1 834 amerických dolarů za troyskou unci obnovilo pětiměsíční maxima na úrovni 1 870 USD. Stratégové švýcarské Credit Suisse očekávají, že cena žlutého kovu při proražení nad červnový vrchol na úrovni 1 917 dolarů vyrazí výrazně vzhůru a vzroste zpět k rekordní hodnotě 2 075 dolarů za unci.

Zlato čeká boom. Jeho cena překročí dva tisíce dolarů za unci. Ilustrační foto: iStock

„Zlato pokračuje ve stabilním zlepšování a nyní překonalo klíčovou cenovou rezistenci z červencového a zářijového maxima a klesající trend ze srpna 2020 na úrovni 1 834 dolarů a vytvořilo tak pětiměsíční základnu,“ citoval v pondělí Credit Suisse odborný server FXstreet.

„Vzhledem k tomu, že se trh nachází také nad rostoucími krátkodobými, střednědobými a dlouhodobými průměry, se zdá, že se vytvářejí důkazy, že bychom mohli být na začátku trvalejšího pohybu vzhůru,“ uvedli stratégové banky.

A ve svém názoru nejsou osamoceni. Analytici francouzské Société Générale ve svém technickém výhledu na cenu zlata jsou sice „skromnější“, ale nabídli výhled, kdy se v případě překonání bariéry 1 875 dolarů za unci zlata otevírá růst směrem k 1 980 USD.

PSALI JSME: Zlato míří ke dvěma tisícům dolarů za unci

A podle Garyho Dugana, výkonného ředitele singapurské společnosti Global CIO Office, se „zlato se v příštích několika měsících dostane zpět na dva tisíce dolarů“.

Dugan, jenž má téměř 40 let zkušeností na vedoucích pozicích v předních světových společnostech poskytujících finanční služby, jako jsou JPMorgan, Barclays a Merill Lynch, to uvedl to před pár dny v pořadu Bloomberg Markets.

Že je zlato na cestě k dvěma tisícům dolarů za unci uvedl v témže pořadu agentury i Damien Courvalin, vedoucí výzkumu energetického sektoru americké banky Goldman Sachs. Podle něj je zlato na cestě ke dvěma tisícům dolarů za unci a čeká ho boom. Tedy česky řečeno, rozmach, vzestup a konjunktura.

PSALI JSME: Ole Hansen: Zlato má co dohánět

(luk)