Zlato (oz) / USD
2 356,73
0,19 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlato a spol. ještě neřekly poslední slovo

Zlato začalo týden vlažně a prognostici věští, že tomu tak bude až do oznámení amerických dat o inflaci. Tak hovoří ti, kteří zlato považují za komoditu stejně jako stříbro nebo měď. O poklidném začátku týdne ale hovoří i odborníci na akciový trh a důvody by od expertů na komodity mohli klidně okopírovat, protože jsou úplně stejné.

Investoři pro jistotu vybrali zisky z úspěšných spekulací na vysokou cenu zlata. Ilustrační foto: iStock

Jeden rozdíl tu přece jen je. Zatímco budoucnost akcií se zdá být nepředpokládatelná, o budoucnosti zlata mají všichni jasno: Půjde nahoru.

Jonathan Krinsky z makléřské firmy BTIG portálu Yahoo Finance řekl: „V cenovém grafu zlata není nic, co by naznačovalo, že je to konečný vrchol.“ Zdůvodňuje to obrovským zdražením stříbra, které má předurčovat silný a zdravý trh drahých kovů. „Zlato ještě nedosáhlo svého konečného maxima,“ poznamenává.

PSALI JSME: Trend ceny zlata je pozitivní a nebe se zdá být jediným limitem

Komoditní šílenství si má tento týden oddechnout, údajně kvůli ochlazující se poptávce v Číně a také jako reakce na upozornění americké centrální banky, že boj s inflací má k vítězství ještě hodně daleko. A tak investoři pro jistotu vybrali zisky z úspěšných spekulací na vysokou cenu zlata.

Navzdory současným poklesům se však Wall Street dál soustřeďuje na dlouhodobý příběh v oblasti komodit, říkají experti, protože základy jsou silné a dál panuje přesvědčeni, že rekordní jízda zlata bude pokračovat.

PSALI JSME: Zlato nesrazil ani šok z americké inflace

Hospodářský růst v USA, který podporuje reflaci, tedy cílené zdražování a další měšce peněz do oběhu, má rovněž “podporovat poptávku po komoditách“. Že by hlavní americký ekonom Deutsche Bank Matthew Luzzetti našel další příčinu růstu ceny zlata?

„Jsme uprostřed komoditního supercyklu, který bude v plném běhu dalších šest až deset let,“ konstatuje John LaForge z Wells Fargo, největší banky světa co do tržní kapitalizace. Na konci Velké reflace, uvidíme ještě mnoho hrnců zlata, charakterizují situaci Yahoo Finance. „Zdá se, že tento býčí sentiment na Wall Street získává ještě na síle.“

PSALI JSME: Další zastávka zlata: 3 000 dolarů, říká ekonom David Rosenberg

(rek)

Další z kategorie Zlato