Zlato (oz) / USD
2 337,96
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Vývoj ceny zlata nemá logiku

Cena zlata často neodpovídá logice, když směřuje nahoru. Když směřuje dolů, naše projekce jsou často zničujícím způsobem správné. Historicky, jakmile se dostane nad 2 000 dolarů, trh má tendenci ztrácet důvěru v cenu drahého kovu prakticky hned, jakmile se odváží překročit tuto pomyslnou čáru.

Cena zlata často neodpovídá logice, když směřuje nahoru. Když směřuje dolů, naše projekce jsou často zničujícím způsobem správné. Ilustrační foto: iStock

„Je zvláštní, že letos v dubnu jsme si mysleli, že se cena zlata zvedne, a čtyři týdny jsme konečně měli pocit, že prolomí rekord. Namísto skoku nad úroveň 2 100 dolarů se cena rozhodla zkazit zábavu všem lidem, kteří sázejí na dlouhé pozice, a v současné době máme pocit, že propad ještě neskončil,“ poznamenává web Interactive Investor.

„Možná by však stálo za to připomenout, že rekordní strop kolem 2 070 dolarů nabízel konvenční řešení, že na počtvrté by se to mělo prolomit, což by možná vyvolalo pohyb na 2 128 dolarů a pokud by to bylo lepší, na 2 347 dolarů za unci. A to nejsou tyto cíle ani zdaleka blízké fantastické ambicí 3 000 dolarů za unci, kterou zmiňují někteří ‚experti ‘ již od roku 2009.“

PSALI JSME: Posilování dolaru snížilo cenu zlata

Prozatím se zdá, že zlato vstoupilo do cyklu zvratu, kdy oslabení pod 1 896 dolarů spustí cestu na 1 876 dolarů. V grafech Interactive Investor matematicky vycházejí cílové úrovně zlata pod 1 809 dolary, pokud by se vše pokazilo.

„Obvykle bychom se rádi takovému dílu vysmáli, ale zlato se na takové úrovni obchodovalo loni v březnu, a proto taková představa nemusí být úplně hloupá. Ale ani jeden výsledek nedává moc vizuálního smyslu, takže momentálně výpočtům nedůvěřujeme,“ uzavírá britský investiční web.

PSALI JSME: Odvážná predikce ceny zlata americké banky JP Morgan

(rek)

Další z kategorie Zlato