Zlato (oz) / USD
1 919,64
0,53 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Rob McEwen: Kupní síla peněz padá, zlato vystřelí na 5 000 dolarů za unci

Úspěšný investor nejen v oblasti těžby drahých kovů a jeden z nejbohatších Kanaďanů Rob McEwen předpokládá v brzké době růst cen zlata k pěti tisícům dolarů za troyskou unci. Růst podle něj potáhne propad kupní síly peněz provázený trvající inflací v důsledku vysokého zadlužení a rychlého tištění peněz v celosvětovém měřítku.

Rob McEwen je jedním ze stovky nejbohatších Kanaďanů. Foto: McEwen Mining

McEwen, jehož citoval server Livemint.com, předpokládá, že investoři brzy houfně zamíří ke zlatu. Přijde chvíle, kdy se ukáže, že inflační tlaky jsou méně přechodné, zato silnější, než centrální banky a spotřebitelské indexy doposud předpokládají. Až tato chvíle přijde, tak podle něj cena zlata vystřelí na 5 000 dolarů za unci.

Vlády i centrální banky po celém světě ve snaze vyrovnat se s následky pandemie vyvolaly značnou měnovou a dluhovou expanzi. To podle McEwena spolu s dalšími faktory, jako jsou narušené dodavatelské řetězce, v konečném důsledku přivede lidi zpět k tradičním způsobům ochrany majetku.

PSALI JSME: Cena zlata se zdvojnásobí, tvrdí šéf investiční společnosti Peter Boockvar

„Nejde pouze o dolar,“ řekl McEwen. „Za jakoukoli měnu si nyní koupíte méně, než jste si koupili před rokem. Pohlížím na to jako na nebývalý vývoj přinejmenším za našeho života, který ovlivní hodnotu nekrytých měn po celém světě,“ dodal.

Rob McEwen je jedním ze stovky nejbohatších Kanaďanů. Působil jako generální ředitel společnosti Goldcorp, která následnou fúzí se společností Newmont dala vzniknout druhé největší těžební společnost světa zaměřenou na drahé kovy Newmont Goldcorp. McEwen se nyní věnuje vlastní těžební společnosti McEwen Mining zaměřenou taktéž na těžbu drahých kovů a další investiční aktivity.

PSALI JSME: David Garofalo: V řádu měsíců cena zlata překročí 3 000 dolarů za unci

(ska)

Další z kategorie Zlato