Zlato (oz) / USD
2 334,42
0,72 %
Jistota ve vlastních rukou
0

David Garofalo: V řádu měsíců cena zlata překročí 3 000 dolarů za unci

David Garofalo, velké zvíře kanadské těžební scény se zaměřením na zlato, vidí za dveřmi razantní růst ceny zlata v důsledku prudších a trvalejších inflačních tlaků. Jeho jistota přitom kontrastuje s konzervativními odhady centrálních bank v oblasti růstu inflace.

David Garofalo tvrdí, že cena zlata vzroste v řádu měsíců na 3 000 dolarů za troyskou unci. Foto: Great Panther Mining Limited

Jedna komodita za druhou skokově rostou v ceně. Prudký nárůst zaznamenal hliník, ropa i zemní plyn a další komodity. Zlato bude další, alespoň podle Davida Garofala, který působil jako šéf těžební společnosti Goldcorp a nyní řídí společnost zaměřenou na obchodování s podíly na zlatých dolech Gold Royalty.

Jakmile se podle něj projeví, že inflační tlaky budou silnější a trvalejší, než si připouští významné centrální banky po světě, tak přitažlivost zlata jako ochrany proti inflaci strmě vzroste. Garofalo to uvedl v nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

PSALI JSME: Proč by unce zlata nemohla stát 5000 dolarů?

Cena zlata přitom podle Garofala vzroste na 3 000 dolarů za unci (v přepočtu 66 000 korun, pozn. red.), což je nárůst o více než 50 procent oproti dnešním cenám, které se pohybují kolem hodnoty 43 000 korun za unci. Pokud mohou jiné kovy posloužit jako ukazatel, pak cena zlata zaznamená dramatický nárůst.

„Mluvím o řádu měsíců,“ uvedl Garofalo a doplnil, že „reakce bývají okamžité a tvrdé, když k tomu dojde. Proto jsem si celkem jistý, že zlato dosáhne na 3 000 dolarů za unci v řádu měsíců, nikoli let.“

PSALI JSME: Ve zlatém vlaku byste vždy měli mít rezervované místo

(ska)

Další z kategorie Zlato