Zlato (oz) / USD
1 844,33
0,20 %
Zlato (oz) / CZK
39 394,02
0,03 %
EUR / USD
1,13
0,01 %
USD / CZK
21,36
0,17 %
Zlato
Komoditní stratég: Cena zlata se vrátí na historická maxima

Komoditní stratég Bloomberg Intelligence Mike McGlone ve svém říjnovém cenovém výhledu poznamenal, že cena zlata se pravděpodobně vyšplhá zpět k loňským životním maximům nad 2050 amerických dolarů za troyskou unci.

Cena zlata se podle komoditního stratéga Bloomberg Intelligence Mikea McGlonea pravděpodobně vyšplhá zpět k loňským životním maximům nad 2050 amerických dolarů za troyskou unci. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Od posledního vrcholu zlata uplynul jen zhruba rok a domníváme se, že jeho opětovné dosažení by mělo být relativně krátkou záležitostí,“ citoval McGlonea server Fxstreet.com s tím, že žlutý kov v posledních 20 letech překonal většinu hlavních komodit.

„Zlato, stejně jako ceny státních dluhopisů, má ve svůj prospěch trvalý býčí trh a korekce v rámci tohoto trendu zlepšuje jeho relativní hodnotu,“ uvedl komoditní stratég. Zlato se podle něj „zdá být příliš chladné, když se blíží začátek 4. čtvrtletí“. Rizika se, uvedl McGlone, přiklánějí k pokračování zářijové volatility na akciových trzích, což by v posledním letošním kvartálu mělo být ve prospěch zlata.

PSALI JSME: Zlato posílilo, dolar klesl. Čeká nás volatilní říjen

„Nemesis (z řecké mytologie – bohyně odplaty, odměňující lidi podle zásluh štěstím nebo neštěstím, pozn. aut.) tohoto kovu – americký akciový trh – neměl od minima v roce 2020 významný pullback (návrat k bodu proražení supportu, který už je nyní jako rezistence, pozn. aut.),“ sdělil McGlone.

Pokud akcie vstupují do období trvalejšího kolísání, „vidíme zlato, státní dluhopisy a Bitcoin jako hlavní uchazeče o překonání jejich výkonnosti“, uvedl a dodal: „Je otázkou, zda zlato dosáhlo úrovně maximálního opovržení. Pravděpodobně blízko.“

PSALI JSME: Zlato včera vyskočilo o dvě procenta. Kvartál ale zakončí poklesem

(luk)