Zlato (oz) / USD
2 325,47
0,09 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Indická letuška byla zatčena za pašování téměř kilogramu zlata

Na základě získaného tipu zadrželi důstojníci indického Directorate of Revenue Intelligence, což je obdoba našeho odboru finančního ředitelství, členku palubního personálu nízkonákladové Air India Express Surabhi Khatunovou. Po příletu z Ománu na indické mezinárodní letiště Kannur byla podrobena osobní prohlídce, která vedla k objevení 960 gramů zlata pašovaného v konečníku.

Indické úřady na základě tipu zatkly kvůli pašování zlata letušku nízkonákladové Air India Express Surabhi Khatunovou. Po příletu z Ománu na indické mezinárodní letiště Kannur byla podrobena osobní prohlídce, která vedla k objevení 960 gramů zlata pašovaného v konečníku. Zdroj foto: http://www.airliners.net/photo/Air-India-Express/Boeing-737-8HJ/1384318/L/, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16473041

„Po výslechu a vyřízení nezbytných formalit byla předvedena před soudce a umístěna předběžně na 14 dní do ženské věznice v Kannuru,“ uvedla agentura Press Trust of India. „Je to první případ na subkontinentu, kdy byl člen posádky letecké společnosti zadržen za pašování zlata v konečníku,“ doplnil neuvedený agenturní zdroj.

Podrobné vyšetřování a dosud shromážděné výpovědi ukazují, že letuška už předtím zlato několikrát pašovala. Zapojení dalších lidí do pašeráckého gangu se vyšetřuje, doplnila po jejím zadržení tisková agentura. A výsledkem bylo zatčení deset let sloužícího člena posádky Air India Express, který letušku zřejmě naverboval.

PSALI JSME: Pašování zlata do Indie neustává

Byl zadržen už v pátek, tři dny poté, co na půvabnou letušku Khatunovou byla za pokus propašovat 20 slitků zlata uvalena vazba. Za klíčovou osobu je ale považována starší kolegyně letušky, kterou si finanční stráž, jež podezřívá celou posádku letadla, rovněž zadržela, píše server televize NDTV.

Úřady uvedly, že letuška musela projít speciálním výcvikem. K tomuto závěru dospěly proto, že netrénovaný člověk nemůže do sebe tolik zlata vměstnat. Tím spíš, že v chování půvabné tmavovlásky nebyla žádná abnormalita.

„Dříve některé zprávy tvrdily, že určité skupiny poskytovaly lidem včetně žen speciální školení k ukrývání zlata v konečníku, protože tělo se pokouší cizí materiál vypudit. Provádí se speciální trénink, aby se to dalo celé hodiny ovládat,“ vypátral lokální kerálský deník Kaumudi online.

PSALI JSME: Pašování zlata do Indie roste

Loni v březnu byl jiný člen posádky Air India Express zatčen za pašování přes 1,4 kilogramu zlata přes mezinárodní letiště Cochin. Zlato měl schované ve formě pasty v plastových páscích pod rukávy.

Zástupce letecké společnosti Air India byl médii kontaktován se žádostí o názor aerolinek, ale neodpověděl. Kauza je evidentně zatím ještě příliš horká a každý den se na toto téma objevují nové informace.

PSALI JSME: Nová finta pašeráků: zlato jako pasta

(rek)

Další z kategorie Zlato