Zlato (oz) / USD
2 016,13
0,66 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Co bude vítězství Trumpa znamenat pro zlato?

Nikdo nemusí být uctívačem Donalda Trumpa, aby byl vyděšen nárůstem vládního dluhu USA a vražednými válkami, které vypukly v době, kdy byl Joe Biden prezidentem. Ukrajina je pustina, Gaza ještě horší, a tady je závěr: Američané mají rádi vítěze… a je zřejmé, že Biden je poražený.

Nikdo nemusí být uctívačem Donalda Trumpa, aby byl vyděšen nárůstem vládního dluhu USA a vražednými válkami, které vypukly v době, kdy byl Joe Biden prezidentem. Ilustrační foto: Michael Vadon, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Takhle z ostra se do budoucnosti na webu Gold-Eagle vydal Stewart Thomson, prezident společnosti Graceland Investment Management, která se snaží duplikovat finanční strategie bank pro menší investory. Ostrá slova ale nemusejí přinášet radikální soudy.

Americký akciový trh Thomson považuje za „divoce nadhodnocený“ a upozorňuje na to, že akcie Magnificent Seven (sedm technologických gigantů USA – pozn. aut.) představují ohromujících 65 procent výkonu celého akciového indexu S&P 500.

PSALI JSME: Zlaté šílenství versus akciový boom

„Růst zisků bude pravděpodobně pokračovat ve svém pomalém pochodu smrti směrem k propasti, ale můj návrh je, aby se většina investorů ještě zaměřila na nákupy i za vysoké ceny,“ radí klientům.

„Americký akciový trh potřebuje ke kolapsu katalyzátor a Trump tím katalyzátorem pravděpodobně nebude. Se snížením daní Trump asi neudělá nic. Bude zodpovědnější při vydávání nových dluhopisů než Biden, ale miluje cla. Tarifní daně jsou inflační, negativní pro dolar a dobré pro zlato!“

PSALI JSME: Trump opět pohrozil Evropské unii zavedením cel na dovoz aut

Takže, co Trump a zlato? „No, tady to začíná být zajímavé. Někdy se historie rýmuje, někdy se opakuje a někdy se stane něco úplně jiného. Dá se říci, že zlato, stříbro i těžaři od ledna do srpna v amerických volebních letech často posílili. Je jasné, že republikánské administrativy mají obecnou tendenci být vůči dolaru negativní… a vypadá to, že letos budou zvoleny.“

V opatrném závěru ale píše, že „zlaté akcie mohou, ale nemusí dosahovat dna… mohou ale nemusí do března omdlívat jako v roce 2020… ale dá se říci, že se sbližují četné cykly a všechny naznačují, že do srpna… cena zlata, stříbra i akcie těžařů zlata bude výrazně vyšší, než je právě teď“.

PSALI JSME: Zdraží volby v USA zlato? Zřejmě ano

(rek)

Další z kategorie Zlato