Zlato (oz) / USD
1 924,69
0,17 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bank of America říká, že unce zlata by mohla stát přes 2 500 dolarů

Zlaté akcie se tlačí výš. Největší bankovní krize od Velké finanční krize z roku 2008 přiměla investory k návratu do zlata a ukončila tak deset po sobě jdoucích měsíců odlivu peněz ze zlatých fondů.

Bank of America říká, že unce zlata by mohla stát přes 2 500 dolarů. Ilustrační foto: iStock

V březnu naopak přiteklo 1,9 miliardy dolarů v hodnotě 32 tun drahého kovu do burzovních produktů krytých zlatem tzv. papírového zlata. A právě papírové zlato, které se týká zejména velkých investorů, diktuje světu cenu fyzického zlata.

Jeden z takových korporátních investorů, Bank of America, uvedl, že překonání historického maxima 2 078 dolarů za unci by mohlo signalizovat začátek dvouletého růstového trendu, který by mohl vytlačit cenu nad 2 500 dolarů za unci, cituje Investors Observer ze zprávy bankovních expertů.

Rady makléřů jsou nyní pestré. Jedni říkají, že pro zlato byla vrcholem spotová cena 2 035 dolarů, jiní doporučují zlato kupovat i nad cenou 2 016 dolarů za unci. Jedni říkají, že zlato ukazuje svou sílu, jiní varují před jeho volatilitou.

PSALI JSME: Forbes: V létě zlato zdraží na 2 300 dolarů za unci

„Navzdory volatilitě však zůstává zlato pro investory atraktivním aktivem. Při prudkém kolísání amerického dolaru poskytuje stabilitu. To je zvlášť důležité v nejistých ekonomických časech, kdy si investoři chtějí udržet své bohatství. Korelace zlata mezi ekonomickým zdravím a zachováním bohatství nadále dobře funguje,“ shrnuje web Daily Forex.

A dodává, že trh zůstává dál spíš růstový a jakýkoli pokles ceny by mohl vyvolat další zájem o nákupy. „Spekulovat na krátké pozice je v tomto prostředí bláznovství a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. Je důležité si uvědomit, že i když na trhu může docházet k volatilitě, investoři by neměli ztrácet ze zřetele dlouhodobý trend, který je stále býčí.“

Svědčí o tom i fakt, že včera se za zlato s odběrem za tři měsíce v podobě tzv. futures, což je nejobchodovanější derivát zlata, na burzách platilo přes 2 042 dolarů za unci. Našli se i tací, kteří mají za výhodný nákup zlata s odběrem za šest měsíců za 2 060 dolarů.

PSALI JSME: Množí se prognózy bank na vyšší cenu zlata

(rek)

Další z kategorie Zlato