Zlato (oz) / USD
1 929,33
0,32 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Forbes: V létě zlato zdraží na 2 300 dolarů za unci

Technické rozbory dalšího vývoje ceny zlata jsou si dnes podobné. Shodují se v tom, že cena zlata, která byla ještě nedávno označována za špičkovou, se nyní stává spodní hranicí. Dokumentuje to například výrok, že zlato kleslo pod 1 950 dolarů za unci v rámci konsolidace svého dvoutýdenního rozpětí.

Časopis Forbes v rubrice Velké spekulace pod názvem „Na nákup zlata ještě není pozdě“ píše, že v létě zlato zdraží na 2 300 dolarů za unci. Ilustrační foto: iStock

Konsolidací se míní zklidnění nákupní horečky z posledních dvou týdnů, kdy se dá podle webu DailyFX očekávat pokles ceny mezi nedávná minima 1 934 a 1 886 dolarů. Na horní straně by se cena měl zastavovat na předchozích maximech mezi 1 998 a 2 010 dolary za unci. V průměru tak z grafu vychází cena 1 895 dolarů, což pro českého zájemce o zlato znamená významnou slevu.

Je to znát nejen v technických analýzách, ale i v reálných nabídkách. V českých korunách cena zlata bez obchodní přirážky dosáhla nejvyšší ceny 20. března v osm hodin ráno, kdy se vyšplhala na 45 132 korun za unci. O čtrnáct dní později 3. dubna se cena unce zlata snížila na 42 542 korun za unci.

PSALI JSME: Median: Češi se nejčastěji chrání před inflací investicemi do zlata

Měsíční graf časopisu Forbes také ukazuje na blízký průlom ceny zlata. Hodnoty předchozí rezistence jsou nyní podporou. Očekává se návrat na 2 100 dolarů za unci v maximu a 1 880 dolarů v minimu. „Vzhledem k tomu, že předchozí odpor je nyní podporou, a vzhledem k cíli, máme velmi příznivou situaci v poměru odměny a rizika.

Měsíční cyklus dosáhl minima na konci března. Technický obrázek je konstruktivní. Týdně jsou vyšší minima hybnosti a velmi přeprodaný stav. To předpokládá 2 300 dolarů v nadcházejících měsících, pravděpodobně od června do srpna,“ píše se v rubrice Velké spekulace pod názvem: Na nákup zlata ještě není pozdě.

PSALI JSME: Čekají zlato nová maxima?

(rek)

Další z kategorie Zlato