Zlato (oz) / USD
2 414,49
1,54 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Analytici předvídají zlaté žně

Žádná technická analýza ceny zlata už nepočítá s jejím poklesem pod 2 300 dolarů za troyskou unci. Ba naopak. Nejčastěji se spekuluje o tom, co nastane po zdolání nové psychologické bariéry 2 400 dolarů.

Žádná technická analýza ceny zlata už nepočítá s jejím poklesem pod 2 300 dolarů za troyskou unci. Naopak. Analytici předvídají zlaté žně. Ilustrační foto: iStock

Spotová cena zlata se ve čtvrtek vyšplhala na 2 397,32 dolaru za unci a byla tak nejvyšší za téměř měsíc. K historickému maximu 2 431,29 dolaru z 12. dubna chybělo opravdu málo.

Přispělo k tomu i oslabení dolaru a nižší cena amerických státních dluhopisů, když nejnovější údaje o indexu spotřebitelských cen v USA přesně na desetinu procenta naplnily očekávání a naznačily možné zpomalení inflace.

Maloobchodní tržby navíc, na rozdíl od očekávaného o 0,4% nárůstu, zaznamenaly čistou nulu. To naplnilo trhy optimismem, protože podle FXStreet investoři nyní dávají 75% šanci na snížení úrokových sazeb v září a 85% v listopadu.

PSALI JSME: Rada investorům: Kupujte zlato při každém poklesu ceny

„Vzhledem k tomu, že inflace chladne a na zlato svítí slunce, budou žně. Vypadá to, že zlato je připraveno pokořit 2 400 dolarů za unci,“ řekl agentuře Reuters hlavní tržní analytik společnosti KCM Trade Tim Waterer.

„Zlato má opět v hledáčku 2 400 dolarů. Pokud tuto cenu (už potřetí) překročí, nebál bych se vývoje, který povede k novému rekordu,“ píše šéf kanadského webu ForexLive Adam Button.

Jim Wyckoff na Kitco News po zdolání 2 400 dolarů tipuje jako první metu 2 415 dolarů za unci. Pak začnou fungovat příkazy na stopku dalším nákupům. „Dalším dlouhodobým cenovým cílem zlatých býků je dosáhnout na rekordní maximum 2 448,80 dolaru.“

PSALI JSME: Čtvrtletí zlatých rekordů

(rek)

Další z kategorie Zlato