Zlato (oz) / USD
2 389,76
1,38 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Rada investorům: Kupujte zlato při každém poklesu ceny

Měli bychom zachovat strategii buy-on-dips v intradenní seanci, navrhuje investorům do zlata Anuj Gupta z HDFC Securities. To znamená kupovat zlato při každém poklesu ceny. Na mezinárodním trhu si spotová cena zlata vytvořila silnou základnu na 2 320 dolarech za unci a očekává se, že zůstane na vzestupné vlně a brzy se může dostat na 2 380 až 2 400 dolarů za unci.

Cena zlata stoupla poté, co předseda americké centrální banky Jerome Powell ve svém úterním vyjádření uvedl údajně pozitivní výhled na americkou ekonomiku. Ilustrační foto: Federal reserve

Cena zlata stoupla poté, co předseda amerického Fedu (centrální banky USA, pozn. aut.) ve svém úterním vyjádření citovaném agenturou AP, deníkem The Wall Street Journal a dalšími médii uvedl údajně pozitivní výhled na americkou ekonomiku. Jerome Powell přitom jen zopakoval, že inflace by měla klesat, ale že si je s tímto výhledem méně jistý než dřív.

Ve srovnání s dubnem 2023 se podle serveru Livemint čekalo, že jádrová inflace dosáhne 3,6 procenta, tedy nejlepší údaj za poslední tři měsíce. Dle průzkumu agentury Reuters se očekával meziměsíční růst jádrové inflace v dubnu jen o 0,3 procenta oproti 0,4 procenta v březnu.

Trhy Powellův projev v jakési křečovité víře v lepší zítřky pojaly jako skvělou zprávu a cena zlata se na americké komoditní burze Comex před zveřejněním výsledků ustálila v okolí 2 363 dolarů za troyskou unci s rozptylem pouhých šesti dolarů.

PSALI JSME: Saxo Bank: Zlato je teď levnější, ale co bude dál?

(rek)

Další z kategorie Zlato