Zlato (oz) / USD
2 161,65
0,13 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Aktuální propad ceny zlata by před týdnem byl rekordem

Ještě se nestalo, aby cena unce zlata propadla, a přesto se v Londýně prodávala za víc než 2 160 dolarů, v přepočtu za víc než 50 tisíc korun. A to média psala, jak těžce byl vzácný kov zasažen.

Před týdnem ekonomové australské ANZ Bank předpověděli letošní cenu zlata na 2 200 dolarů za unci. Ve středu ovšem zareagovali na současné trendy a revidovali prognózu ke konci roku na 2 300 dolarů. Ilustrační foto: iStock

Rekordně zobchodovaná cena 2 195,20 dolaru za unci sice zůstala nepřekonána, ale termínovaný nákup zlata dosáhl vrcholu 2 203 dolarů za unci, což značí víru trhu, že tato cena bude za tři měsíce zisková.

A jako obvykle, za propad zlata mohou únorová data o zvýšení inflace v USA. Ta odložila naději na pokles úrokových sazeb do mlžné budoucnosti, takže Wall Street se vrátil do bezpečí dolaru, jenž tímto posílil. Nyní se čeká na únorové maloobchodní tržby a ceny výrobců, které by mohly mlhou obalenou budoucnost prosvětlit.

„Oslabení zlata však nebylo příliš významné ve velkém schématu věcí, když kov ztratil zisky v hodnotě přibližně 25 dolarů. Nemusí to nutně znamenat, že už dosáhl vrcholu.

PSALI JSME: Zlaté rekordy jsou jedna velká záhada

Ve skutečnosti mnoho investorů, kteří promeškali příležitost nakoupit zlato, když začalo minulý měsíc zdražovat, může čekat právě na takové krátkodobé propady. Takže další zisky by mohly být brzy na cestě,“ uvedl britský Citi Index.

Před týdnem ekonomové australské ANZ Bank předpověděli letošní cenu zlata na 2 200 dolarů za unci. Ve středu ovšem podle internetového portálu Metals Daily zareagovali na současné trendy a revidovali prognózu ke konci roku na 2 300 dolarů.

Experti francouzské banky Société Générale dle stejného vyhledávače analyzovali technický výhled výrokem: „Pohyb se pravděpodobně rozšíří směrem k dalším cílům umístěným v projekcích 2 250 až 2 360 dolarů. Cíl je umístěn na 2 460 dolarech.“ To už není daleko od střednědobého cíle Investing.com 2 535 dolarů za unci.

PSALI JSME: Divoká karta Citi: 3 000 dolarů za unci zlata

(rek)

Další z kategorie Zlato