Zlato (oz) / USD
1 754,50
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
37 943,93
0,00 %
EUR / USD
1,17
0,00 %
USD / CZK
21,63
0,00 %
Články
Zlatá horečka v Boskovicích

Ve westernovém městečku v Boskovicích vznikne zlatonosné pole. V červenci a v srpnu tam rozpráší jednačtyřicet uncí, tedy přes jeden kilogram zlatých šupinek a nugetů. Půjde o hlavní kulisu nové hry Zlatá horečka, kterou v areálu chystají na období letních prázdnin. Pořadatelé očekávají, že se hry během prázdnin zúčastní zhruba 24 tisíc aktivních hráčů.

Ilustrační foto: www.westernove-mestecko.cz

Ilustrační foto: www.westernove-mestecko.cz

Děj hry návštěvníky přenese do prostředí amerického zlatokopeckého městečka a jejím hlavním motivem bude těžba zlata. Majitel městečka Luboš Procházka již investoval přes milion korun do nákupu zlata z tradiční těžební země – Austrálie. Jen šedesát nugetů ho přišlo na 600 tisíc korun. „Doufám, že hra lidi zaujme natolik, že s námi stráví celý den a budou se na ni připravovat a dál v ní pokračovat,“ uvedl Procházka.

Půjde o hru založenou na aktivním hraní určitých rolí. Potrvá šedesát prázdninových dní. A účastníci budou pátrat po skutečném zlatě. To se pokusí získat pomocí tradičního rýžování. „Každý den hry bude v poli navíc ukryt zlatý nuget nebo dva v hodnotě asi deseti až dvanácti tisíc korun,“ doplnil Procházka. Pokud se v jeden den nevykutají, zůstávají ve zlatém poli do následujícího dne, ale přibudou k nim další.

Pro přístup na zlatonosné pole o rozměrech 30 x 50 metrů, obehnané palisádou a strážními věžemi však hráč musí splnit několik úkolů nebo utratit v areálu určitý finanční obnos, aby získal speciální mince, které jsou pro vstup klíčové. Každá mince symbolizuje hodnotu pěti zlatých minut. Aby návštěvníkovi byl umožněn vstup, musí získat minimálně dvanáct těchto mincí, což znamená jednu hodinu na zlatonosném poli.

V každém případě si lidé naberou zeminu, dojdou pro vodu a budou v tradičních zlatokopeckých pánvích písek vymývat do kádí, jako tomu bylo v minulosti. Celá hra má několik úrovní. Nutná je registrace na internetových stránkách městečka, kde si návštěvník získá podrobné informace k pravidlům.

(rek)