Zlato (oz) / USD
2 340,76
0,99 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Kam zmizel zlatý poklad republiky? Záhadu poodhalí reportér Stanislav Motl

Pokud jste z Uherského Hradiště a jeho okolí a pakliže vás zajímá téma zlata a pokladů, můžete dnes navštívit besedu se známým spisovatelem, publicistou a reportérem Stanislavem Motlem, která se uskuteční v čítárně Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti od 18 hodin.

Stanislav Motl na téma zlata a pokladů. Foto: knihovnabbb.cz
Stanislav Motl na téma zlata a pokladů. Foto: knihovnabbb.cz

Vyspělé země se snaží mít v těchto nejistých dobách ve svých bankovních sejfech zlata co nejvíce. Zlatý poklad měla svého času i česká země. Byly to desítky a desítky tun, včetně takřka sedmnácti tun zlatých mincí nevyčíslitelné historické hodnoty. Tohle však už patří minulosti, píše v pozvánce na dnešní besedu Slovácký deník.

Co se s naším zlatým pokladem, na který se po roce 1918 skládali dávní předkové, vlastně stalo? Jaké byly jeho osudy? A jak tento zlatý poklad souvisí s našimi válečnými hrdiny, kteří bojovali a umírali na nejrůznějších frontách druhé světové války? To vše se mají dozvědět návštěvníci v první části besedy, zatímco v té druhé bude řeč o tom, zda českoslovenští legionáři ukradli poklad ruských carů.

Známý reportér Stanislav Motl strávil řadu týdnů v nejrůznějších archivech, kde pročítal svědectví pamětníků. Také hovořil s historiky a s dalšími odborníky. Hledal pozapomenuté informace a objevoval nejen ty, ale i nové souvislosti, o nichž bude vyprávět. (red)

Další z kategorie Články