Zlato (oz) / USD
1 929,33
0,32 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlato podle odborníků nečeká žádný propad

Vzestupný trend ceny drahých kovů je nyní v rozporu s nedávným množstvím zveřejněným ekonomických dat v USA, tvrdí ekonomové z TD Securities a proto očekávají, že cena zlata klesne pod hranici 1 750 dolarů za troyskou unci. Americká data jsou důležitá. Ovlivňují dolar, tedy měnu, jež určuje základní cenu zlata.

Vůbec nikdo z expertů brokerské společnosti FXStreet se nedomnívá, že by průměrná měsíční cena zlata měla klesnout pod 1 800 dolarů za unci. Ilustrační foto: iStock

Názory jsou však pestré. Z panelu 13 odborníků brokerské společnosti FXStreet, mezi nimiž jsou například experti bankovních domů Citi nebo Goldman Sachs, jež se v Londýně podílejí na tvorbě ceny zlata, vychází průměrná měsíční cena 1 876 dolarů a pro první čtvrtletí 1 915 dolarů.

A co se týče trendu, v prvním případě polovina expertů věří v růst a čtvrtina v pokles, v tom druhém předpokládá růst 69 procent zúčastněných a pokles nikdo.

Jen dvakrát se objevil názor, že cena zlata vystoupá v prvním čtvrtletí na dva tisíce dolarů, jedenáctkrát, že to bude 1 900 dolarů. Že se tak stane během měsíce, však věří jen čtyři. Vůbec nikdo se nedomnívá, že by průměrná měsíční cena zlata měla klesnout pod 1 800 dolarů za unci. Nejnižší čtvrtletní odhad průměrné ceny zlata je 1 850 dolarů za unci při očekávání stagnace ceny.

PSALI JSME: Ross Norman: Rok 2023 nebude pro zlato příliš horký ani příliš studený

(rek)

Další z kategorie Zlato