Zlato (oz) / USD
1 923,49
0,10 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Účetní akrobacie obchodníka se zlatem se nepovedla

Antverpský obchodník se zlatem, který je v současné době vyšetřován belgickými daňovými úřady, dostal příkaz doplatit daň ve výši 558 milionů eur, napsal belgický deník De Tijd. Zvláštní daňový inspektorát (ISI) vydal svou daňovou výzvu po ukončení soudních tahanic se společností Industrial Refining Company, která se zabývá obchodováním se zlatem a dalšími drahými kovy.

Antverpský obchodník se zlatem, který je v současné době vyšetřován belgickými daňovými úřady, dostal příkaz doplatit daň ve výši 558 milionů eur. Ilustrační foto: iStock

Firmě, dříve známé jako NV Tony Goetz, daňový inspektorát prokázal, že účetnictví za roky 2010, 2011 a 2012 nebylo zcela v pořádku. Finanční úřad se totiž rozhodl zamítnout zahrnutí pestrých pořizovacích nákladů společnosti do provozních nákladů. ISI také přidal 200% daňovou přirážku, čímž se celková dlužná částka za ony tři roky zvýšila na 558 milionů eur.

Obchodní firma se proti daňovému výměru pokoušela zoufale bojovat, dokonce se postavila před soudy, ale bez úspěchu. Právníci antverpského obchodníka se zlatem uvedené informace deníku The Brussels Times potvrdili, ale zvažují odvolání k Evropskému soudu pro lidská práva. Kvůli porušení práva na pokojné užívání majetku.

PSALI JSME: Osmnáctiletý Němec napálil banku falešným zlatem za 300 tisíc eur

(rek)

Další z kategorie Zlato