Zlato (oz) / USD
1 908,07
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Třetí dějství vysoké hry o zlato

První pokus o prolomení nad hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci zlata přišel 7. srpna 2020, a i když to bylo slibné, nakonec selhal dřív, než došlo k větší konsolidaci ceny žlutého kovu. Pak tu byl pokus v březnu loňského roku po přepadení Ukrajiny, ale ten také trval jen asi den, protože centrální banky tehdy byly na válečné stezce s inflací.

Pokus o překonání hranice 2 000 dolarů před dvěma týdny byl ještě zmařen. Ale třetí dějství zlaté hry se zdá být napínavější. Ilustrační foto: Shutterstock

Nyní to vypadá to, že konečně nastal čas, aby zlato zářilo déle. Již na začátku roku došlo k hvězdnému vzestupu, než došlo k poklesu na přelomu února a března, ale hranice 1 800 dolarů už hravě odolávala a novou hraniční čárou se stalo 1 900 dolarů za troyskou unci.

Pokus o překonání hranice 2 000 dolarů před dvěma týdny byl ještě zmařen. Ale třetí dějství zlaté hry se zdá být napínavější. „V tuto chvíli to vypadá, že je to jen otázka načasování. Zasedání americké centrální banky příští měsíc bude v tomto smyslu klíčové. Trhy tuší velký obrat v oblasti úrokových sazeb a jen čekají na startovní výstřel.

A také na zprávu o pracovních místech v USA ve stejném týdnu. To by mohlo ukázat, zda prolomení ceny zlata nad 2 000 dolarů bude možné udržet a možná i vytvořit potenciál pro překonání rekordu z roku 2020 se spotovou cenou 2 074,92 dolarů za unci,“ spekuluje spolu s námi i web ForexLive.

PSALI JSME: Čekají zlato nová maxima?

(rek)

Další z kategorie Zlato