Zlato (oz) / USD
1 280,33
0,17 %
Zlato (oz) / CZK
28 982,24
0,06 %
EUR / USD
1,15
1,46 %
USD / CZK
22,64
0,22 %
Zlato
Stunt: Jsou to cynická obvinění

Miliardář James Stunt (36) reagoval velmi rozzlobeně na tvrzení, že loupež v jeho domě je podvod. „Nemám co skrývat. Já jsem oběť, navíc postižená tím, že uloupený majetek nebyl pojištěný,“ řekl deníku Daily Mail. „Je nechutné, jak to lidé komentují, prý ten zločinec jsem já. Ale to není pravda, ani to není fér. Naopak si přeji, aby ten, kdo to provedl, byl zatčen a já dostal své věci zpátky.“

Ilustrační foto: iStock

Bývalý manžel dědičky impéria Formule-1 Petry Ecclestoneové se podle svého tvrzení stal obětí největší britské loupeže všech dob, když z jeho domácího trezoru zmizely peníze a cenné předměty v hodnotě 90 milionů liber (2,7 mld. Kč). Mezi chybějícími položkami jsou nejméně dvoje hodinky značky Audemars Piguet, každé v hodnotě až 500 tisíc liber, včetně těch, které patřily jeho zesnulému bratrovi Leeovi.

„Mezi předměty, které zmizely ze Stuntova domu v noblesní londýnské čtvrti Belgravii byla řada prstenů s růžovými, žlutými, bílými a modrými diamanty,“ vypočítává Daily Mail. „Byly tam i peníze, zlaté cihly a Stuntův pas.“

Loupež nebo fikce?

Stunt deníku také řekl, že jeho matka ony pomluvy četla na webu bulvárního deníku The Sun a že prohlásila, že kritika byla opravdu nepěkná. Stunt se stále hájí tím, že kdyby mu šlo o podvod, měl by všechno pojištěné. Vzhledem k tomu, že se nastěhoval pár týdnů před loupeží, však nebyly v domě ani bezpečnostní kamery.

Lidé na sociálních sítích si píší o tom, že loupež byla jen fiktivní, což Stunt označil za cynické a že to ubližuje jeho rodině. Ukradené věci, jak řekl deníku Daily Mirror, patřily zčásti miliardářovým dětem a hodinky za půl milionu liber vdově po bratrovi. Nabízí se spekulace, že údajná loupež měla odklonit část Stuntova majetku, o který se bude muset dělit s bývalou manželkou. Podle britského tisku by se mělo jednat o 5,5 miliardy liber.

„Scotland Yard po lupičích stále pátrá. Před měsícem detektivové zatkli dvacetiletého muže, pravděpodobně z personálu, ale později ho propustili bez obvinění,“ uvedl Daily Mirror.

Více na: https://www.zlato.cz/zlato/nejvetsi-loupez-dejinach-britanie/

(rek)