Zlato (oz) / USD
2 159,89
1,04 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Průlom zlata je jednoznačný. Cílem má být 2 535 dolarů za unci

A je to tady. Server Investing.com vyhlásil střednědobý cíl pro cenu zlata 2 535 dolarů za troyskou unci. Možné stažení do staré zóny má znamenat pokles mezi 2 075 a 2 100 dolarů.

Server Investing.com vyhlásil střednědobý cíl pro cenu zlata 2 535 dolarů za troyskou unci. Ilustrační foto: Shutterstock

Pokud by to nastalo, mělo by jít o nákupní příležitost. Rekordní cena zlata 2 075 dolarů za unci z roku 2020, které trvalo tři a půl roku, než byla překonána, má být nyní nákupní příležitostí!

A to zřejmě není všechno. „Zlato by mělo být ve střednědobém horizontu na cestě k 2 535 dolarům. Nakonec jsou myslitelné i výrazně vyšší ceny,“ píše Investing.com. „Ostrost a rychlost této rally může být pro mnohé překvapivá, ale opakovaně jsme zdůrazňovali, že průlom uvolní obrovskou energii.“

Minulý pátek padl rekord u spotové ceny zlata 2 195 dolarů. Loňské maximum z prosince 2 149 dolarů prý jen zpomalilo vzestupnou dynamiku. „Z technického hlediska je nyní cena zlata na nezmapovaném území, protože již nejsou známy žádné zóny odporu a podpory nad 2 150 dolary. Lze pouze spekulovat, projektovat a vypočítat možné rozšíření trendů.“

Financial Advisor připomíná jedno přísloví z Wall Street: „Drž zlato a doufej, že nepůjde nahoru.“ Tím se míní fakt, že zlato jde většinou nahoru, když všechno ostatní jde do kopru.

PSALI JSME: Padl další rekord zlata

„Cesta k rekordně vysokému zisku zlata byla dlouhá, utápěná inflací a volatilitou aktiv s pevným výnosem, drastickými změnami fiskální a měnové politiky a řadou geopolitických překvapení.“ Průlomy směrem nahoru podle tohoto webu znamenají obnovení vzestupného trendu a u zlata ukazují na minimální technický cíl v rozmezí 2 250 – 2 350 dolarů za unci.

„Vzácný kov nyní získal téměř 19 procent od nedávného minima v říjnu a téměř sedm procent jen za poslední měsíc,“ připomíná banka UBS. A právem. Akcie nejsou jediným aktivním dosahujícím historických maxim. Například růst akcií Microsoftu (+ 6,93 %) letos zlato sotva stíhal a giganti, jako Tesla (-28,95 %) nebo Apple (-12,16 %), se naopak propadly hluboko do červených čísel.

„Údaje o vývozu zlata ze Švýcarska naznačují, že poptávka centrálních bank přetrvává. Jejich nákupy přes tisíc tun v každém z posledních dvou let, jsou nejvyšší od 60. let,“ uvádějí analytici švýcarské banky.

„Dodávky zlata za leden se meziměsíčně téměř zdvojnásobily na 207 tun, přičemž přibližně polovina byla vyvezena do Číny a Hongkongu.“ Silná poptávka ze strany investorů v Číně je dle nich projev opatrnosti ohledně budoucnosti akciového trhu a cen nemovitostí.

PSALI JSME: Proč je zlato antibublina

(rek)

Další z kategorie Zlato