„Nebude pro mě šok, když uvidím, jak se Čína stane první velkou zemí, kde vydá digitální měnu centrální banka,“ řekl Hunt pro web Asia Markets. „A to bude finanční vyhlášení války americkému dolaru.“
Hunt se domnívá, že vytvoření nové digitální měny by Číně posloužilo ke dvěma účelům. Prvním by bylo zpochybnit americký dolar jako světovou rezervní měnu. Druhým pak vytvořit způsob, jak sledovat a kontrolovat své občany.
„Čína je v čele s biometrickým rozpoznáváním obličeje a sociálním hodnocením,“ uvedl Hunt. „Digitální měna centrální banky by umožnila sledovat a kontrolovat každou transakci, kterou občané provedou.“
PSALI JSME: Čína nabídne na olympiádě digitální jüan, aby otestovala jeho atraktivitu
Hunt zastává odvážný názor, že americký dolar bude prudce stoupat, jak se svět bude přibližovat k ekonomické depresi, a že čínští občané pak budou mít pocit, že nemají jinou možnost, než přijmout nový platební systém.
„Nárůst amerického dolaru bude potvrzením a ospravedlněním toho, aby si řekli: Potřebujeme svůj vlastní systém. Potom budou po určitou dobu tyto dva systémy soutěžit a myslím, že dolar ze svých závratných výšin opět spadne.“
PSALI JSME: Tisk: Čína by mohla už v listopadu zavést vlastní kryptoměnu
„Lidé budou chvíli zkoumat povahu nových digitálních měn centrálních bank, ale pak ji stejně budou muset povinně přijmout,“ prorokuje Hunt. Asia Markets navíc tvrdí, že Čína a Rusko prokazatelně nakupují enormní množství zlata a mnoho pozorovatelů, včetně Hunta, se prý domnívá, že hromadění zlatých zásob by mohlo být přípravou na spuštění digitální měny kryté zlatem.
Hunt dál spekuluje, že digitální měna by mohla vzniknout v partnerství Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky (BRICS). „Buď Rusko a Čína nebo společný projekt… Nakolik si měnu hodlají udržet jako národní státy v BRICS nebo jestli to udělají společně, nevíme,“ uzavírá svou konspirační teorii Hunt.
PSALI JSME: Indická centrální banka představí v příštím finančním roce digitální měnu
(rek)