Zlato (oz) / USD
1 915,86
0,43 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Ole Hansen: Drahé kovy čekají s posílením, až sazby dosáhnou vrcholu

Zlato a stříbro mají i nadále potenciál posilovat. Jak předpovídaly naše výhledy na první kvartál, strávilo zlato první čtvrtletí obchodováním v pásmu mezi 1 800 a 1 950 dolary a nyní vídáme čím dál častější známky, že by se mohlo v nadcházejících měsících pokusit o dosažení nového rekordu a vyšplhat nad 2 100 dolarů.

Zlato a stříbro mají i nadále potenciál posilovat, tvrdí komoditní stratég Saxo Bank Ole Hansen. Foto: Saxo Group

Pokud se mu to podaří, může se i stříbro, jako ušlechtilý kov s průmyslovým využitím, vrátit k 26 dolarům za unci, a i když je tato hladina nižší, než námi předpovídaných 30 dolarů, vzhledem k aktuálním růstovým obavám je to pochopitelné.

Hlavními faktory, které podpoří udržitelné zvýšení ceny, budou patrně trvalejší výrazná poptávka ze strany bank, která pomohla cenám už v roce 2022, kdy prudce rostl dolar i dluhopisové výnosy, a obnovení investiční poptávky ze strany ETF, které teď byly celé měsíce čistými prodejci.

Hedgeové fondy, které otevírají nové pozice podle aktuálního vývoje trhu, budou i nadále pomáhat zlatu v růstu v dobách posilování, ale zároveň ho budou tlačit níž v období korekcí.

PSALI JSME: Ole Hansen: Zlato po slibném startu pokračuje ještě výše

Ole Hansen

Autor je hlavní komoditní stratég Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

Další z kategorie Zlato