Zlato (oz) / USD
1 754,50
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
37 943,93
0,00 %
EUR / USD
1,17
0,00 %
USD / CZK
21,63
0,00 %
Zlato
Medvědi usilují o prolomení hranice 1 770 dolarů za unci

Cena zlata bude v nadcházejícím týdnu škádlit k proražení pod hranici 1800 dolarů za troyskou unci, napsal v neděli server Fxstreet.com. Medvědi však podle něj převzali zpět kontrolu poté, co se býkům nepodařilo překonat kritickou hladinu odporu na úrovni 1 834 USD. 

Býci se minulý týden pustili do medvědů na kritické hladině odporu 1834 dolarů za unci, ale neuspěli. Ilustrační foto: iStock

Každý trh, který roste a cena komodity jde nahoru, se nazývá býčí trh. A když naopak klesá, mluví se o medvědím trhu. Býci se minulý týden pustili do medvědů na kritické hladině odporu 1834 dolarů za unci, ale neuspěli a cena jedné unce zlata se pohybovala na týdenní podpoře poblíž 1780 USD. „Jde o oblast poptávky, takže počáteční testy by mohly selhat a cena by se mohla pohybovat směrem ke konsolidaci,“ uvedl server Fxstreet.com.

Pokud ale cena zlata překoná hladinu 1834 dolarů, podle tohoto zdroje bude další na řadě hranice 1900 USD, jakožto „klíčová psychologická a strukturální cílová oblast“. Podle serveru se vzhledem k momentálnímu vývoji dá očekávat, že cena zlata si vybere podporu mezi 1780 a 1770 dolary a zamíří níže k 1750 a následně k 1738 dolarům.

PSALI JSME: Cena zlata roste, šéf Fedu vyslal holubičí signál

Prudký pokles výnosů amerických státních dluhopisů minulý týden vyvolal výprodej amerického dolaru a rozšířil určitou podporu zlatu, jako komoditě denominované v dolarech. Výnos referenčního desetiletého amerického státního dluhopisu totiž po silné aukci třicetiletých dluhopisů v hodnotě 24 miliard dolarů klesl na hranici 1,30 procenta.

Kromě slabšího dolaru k nákupům zlata jako bezpečného přístavu dále přispěly obavy ze zpomalení globální ekonomiky v souvislosti s rychle se šířící variantou covidu-19 delta. Tržní spekulace v minulém týdnu rovněž posílily komentáře guvernérky Fedu Michelle Bowmanové, která uvedla, že americká centrální banka je blízko k oznámení zahájení omezování měsíčních nákupů dluhopisů v hodnotě 120 miliard dolarů ještě letos.

PSALI JSME: Cena zlata na konci roku? Dva tisíce dolarů za unci, předpovídají analytici Goldman Sachs

(luk)