Zlato (oz) / USD
1 773,06
0,70 %
Zlato (oz) / CZK
39 892,75
1,35 %
EUR / USD
1,13
0,43 %
USD / CZK
22,50
0,66 %
Zlato
Indická centrální banka meziročně přikoupila 75 tun zlatých rezerv

Za posledních dvanáct měsíců do letošního září přikoupila indická centrální banka 75,56 tuny zlata do svých devizových rezerv. Z loňské zářijové hodnoty 668,25 tuny tak vzrostly státní zlaté rezervy země o 11 procent na 743,84 tuny zlata.

Nejen indická centrální banka, ale také tamní lidé jsou známí svým zájmem o zlato, které nyní houfně nakupují. Ilustrační foto: iStock

Indická centrální banka nyní zveřejnila informace ohledně stavu zlatých rezerv k září letošního roku. Výše zlatých rezerv země podle těchto informací dosahuje hodnoty 823 miliard korun. Indie přitom drží deváté největší zlaté rezervy na světě a země nadále konstantně nakupuje. Za poslední dva roky činí nárůst zlatých rezerv celkem 125,6 tuny drahého kovu.

Na celkových rezervách země zlaté rezervy zaujímají podíl bezmála šest procent. Jen 292,3 tuny drahého kovu přitom banka drží na území svého státu. Zbylé zlaté rezervy si ponechává uložené v trezorech Britské centrální banky a Banky pro mezinárodní vypořádání.

Nejen indická centrální banka, ale také tamní lidé jsou známí svým zájmem o zlato, které nyní houfně nakupují. Dovoz zlata do země stoupl za měsíc září o 650 procent na 91 tun zlata. V zemi nyní vrcholí svátky, které jsou tradičně nejlepším obdobím pro odbyt zlata. Vzhledem k posilující domácí měně a příznivým cenám na světových trzích lze čekat, že dovozy zlata do Indie do konce roku dále vzrostou.

PSALI JSME: Příznivé ceny ženou vzhůru dovoz zlata do Indie

(ska)