Zlato (oz) / USD
1 958,82
0,64 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Hon na nevěstu

V Indii pátrá policie po podvodnici, která se dokázala provdat za desítky mužů a poté využila jejich důvěry, ukradla jim peníze a zlaté šperky a zmizela. Žena se údajně jmenuje Avrat. Alespoň v posledním případě. Jednala ve spojení s několika komplici včetně dohazovačů, kteří bohaté muže vyhledávali. Nápadníkům pak poskytli fotografie krásné nevěsty a sladká slova.

V Indii pátrá policie po podvodnici, která se dokázala provdat za desítky mužů a poté využila jejich důvěry, ukradla jim peníze a zlaté šperky a zmizela. Ilustrační foto: iStock

Po svatbě však žena z domu svého novopečeného manžela vždy zmizela a ještě si vzala jeho peníze a zlato. Za dobu své trestné činnosti se údajně měla provdat za nejméně 27 mužů. „Kašmírské orgány činné v trestním řízení aktivně pracují na dopadení této důvtipné zločinky a jejích kompliců, aby zabránili dalším podvodům a udrželi komunitu v klidu,“ píše indický web News9Live.

Jedna z obětí se webu svěřila o Avratině triku s útěkem. Avrat prý jen řekla, že nutně potřebuje vidět své rodiče, aby vyřídila některé důležité záležitosti. A už ji nespatřil. Jindy po krátkém soužití náhle onemocněla a během vyšetření na klinice utekla, zatímco manžel seděl v čekárně.

PSALI JSME: Zlatý „magnát“ podvedl i prince Charlese

Oběťmi byli obvykle bohatí lidé, kteří mohli dát i významnou částku jako věno. Jeden z oklamaných přiznal platbu dvou milionů rupií, což je něco přes půl milionu českých korun.

Kráska a její komplici uváděli zfalšované adresy a dokonce i falešné doklady a průkazy totožnosti. A také adresy a telefonní čísla. Podle výpovědí ošizených novomanželů nevěsta vystupovala pod různými jmény, například Jahin, Iljasa a Šachina. Přesná hodnota ukradených peněz a zlata zatím není známa.

PSALI JSME: Ponziho schéma stále žije i ve světě zlata

(rek)

Další z kategorie Zlato