Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
David Garofalo: Zlato je připraveno na nejlepší období v historii

„Stále věřím, že zlato je připraveno na nejsilnější období, jaké kdy mělo. Věřím, že zlato v tomto cyklu dosáhne tří tisíc dolarů za troyskou unci," řekl David Garofalo, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Gold Royalty, obchodované na americké burze NYSE, v rozhovoru pro odborný server Investingnews.com.

David Garofalo tvrdí už od listopadu loňského roku, že zlato překročí hranici tří tisíc dolarů za unci. Foto: Great Panther Mining Limited

Garofalo v rozhovoru v odpovědi na otázku, zda se dosavadní letošní výkonnost zlata, která některé účastníky trhu zklamala, zlepší, zopakoval to, co uvedl ve svém projevu na nedávné konferenci Vancouver Resource Investment Conference. A sice, že žlutý kov je stále na dobré cestě dosáhnout letos hodnoty tří tisíc dolarů za troyskou unci.

„Na počátku medvědího trhu, který právě zažíváme na akciových trzích, se vylévá dítě i s vaničkou. Všechno se vylévá, včetně zlatých akcií a zlata. Nakonec však náročnější investoři začnou nakupovat defenzivní třídy aktiv, a tou zlato v tomto typu inflačního cyklu jednoznačně je,“ uvedl Garofalo.

A dodal: „Stále věřím, že zlato je připraveno na nejsilnější období, jaké kdy mělo, věřím, že v tomto cyklu dosáhne 3 000 dolarů.“

Podívejte se na aktuální rozhovor s Davidem Garofalem o trhu se zlatem.

Ačkoli americký Federální rezervní systém (Fed, americká centrální banka, pozn. red.) letos již dvakrát zvýšil sazby a další zvýšení plánuje na červnovém a červencovém zasedání, Garofalo se domnívá, že centrální banka bude kvůli vysoké úrovni zadlužení zdrženlivější.

„Myslím, že se budou snažit najít měkké přistání, ale očekávám, že ve střednědobém horizontu změní kurz úrokových sazeb,“ poznamenal v rozhovoru. K tomu podle něj dojde v příštích šesti až dvanácti měsících. Realitou je podle Garofala zrychlující se inflace, přičemž vykazovaná čísla podhodnocují to, co se skutečně děje.

„Budeme svědky podobné dynamiky, jako při posledním velkém inflačním cyklu v 70. a 80. letech, kdy se začaly zpřísňovat nominální sazby, ale inflace nadále zrychlovala a zlato cválalo na historická maxima,“ řekl.

PSALI JSME: David Garofalo: V řádu měsíců cena zlata překročí 3 000 dolarů za unci

(luk)