Zlato (oz) / USD
1 923,06
0,09 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Crédit Agricole: Dluhový strop není stropem pro zlato

V nové analýze tržních trendů zvýšila francouzská družstevní banka Crédit Agricole svoji prognózu ceny zlata pro rok 2024.

Nyní její experti očekávají, že zlato dosáhne vrcholu na 2 050 dolarů za troyskou unci v prvním čtvrtletí 2024 a poté se do konce druhého čtvrtletí 2024 vrátí na 2 000 dolarů. Banka ani při současném poklesu ceny zlata nezměnila svoji předchozí prognózu ve výši 2 000 dolarů do konce roku 2023.

Nový výhled ovlivnily tři hlavní faktory. Už debaty o dluhovém stropu v USA přiměly investory, aby se vrhli na zlato a považovali ho za bezpečný přístav a rezervní aktivum v dobách nejistoty. Zlato si vždy vedlo dobře i během minulých incidentů kolem dluhového stropu a často si udrželo, ba dokonce prodloužilo zisky v následujících měsících po navýšení dluhového stropu.

PSALI JSME: Zlato ještě nedosáhlo vrcholu, míní Milling-Stanley

Za druhé: Americká politická rizika by mohla dál posilovat přitažlivost zlata i přes vyřešení dluhového stropu. Pokud bude zákonný limit dluhu prodloužen do ledna 2025, následné politické tahanice by mohly zesílit rizika spojená s prezidentskými volbami v USA v roce 2024.

A konečně: Crédit Agricole předpovídá oslabení dolaru na konci letošního a na začátku příštího roku v důsledku očekávání, že centrální banka vstoupí do cyklu uvolňování uprostřed americké recese a ustupující inflace. Tento scénář pravděpodobně atraktivitu zlata také zvýší.

PSALI JSME: Zlato čeká na oslabení dolaru

(rek)

Další z kategorie Zlato