Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Čínská poptávka po zlatě prudce stoupla

Poptávka po zlatě v Číně pokračuje v oživení poté, co trh se zlatem negativně ovlivnily následky koronaviru. V září, v měsíci předcházejícím významným čínským svátkům, vzrostly ve srovnání s předchozím měsícem výběry ze šanghajské burzy zlata o 27 procent.

Čínská poptávka po zlatě prudce stoupla. Ilustrační foto: iStock

Kromě tohoto nárůstu v září vykázal v srpnu čínský dovoz zlata silnou expanzi. Obojí je podle odborníků známkou toho, že trh se zlatem v Číně „potenciálně oživuje“. Napsal to server Finbold.com.

Například podle analytiků globální společnosti Schiffgold, která obchoduje s drahými kovy od Evropy přes Asii po Severní Ameriku, místní ceny v Číně navíc rostou již tři měsíce v řadě, což rovněž signalizuje vysokou poptávku po drahém kovu.

Stojí za zmínku, že zlato je v Říši středu jako investice stále oblíbenější, což signalizuje skutečnost, že čínské zlaté ETF fondy již čtyři měsíce v řadě nezaznamenaly odliv peněz. Tyto ETF v současnosti drží druhé největší množství zlata vůbec, uvedl server britského deníku Financial Times s odkazem na údaje společnosti Morningstar.

PSALI JSME: Čína zvyšuje kvóty na dovoz zlata. Dodávka 150 tun žlutého kovu signalizuje návrat na předkrizové úrovně i obnovenou poptávku

(luk)