Zlato (oz) / USD
1 839,28
0,08 %
Zlato (oz) / CZK
39 361,23
0,05 %
EUR / USD
1,13
0,06 %
USD / CZK
21,40
0,02 %
Zlato
Cena zlata vzroste na 2 000 dolarů, ale musí se vrátit obavy z inflace, tvrdí Goldman Sachs

Ceny zlata se v úterý držely stabilně nad úrovní 1 800 dolarů za troyskou unci, k čemuž přispěly spekulace, že nárůst počtu případů koronaviru může přimět americkou centrální banku (Fed) k odložení omezování měnových stimulů. Informovala o tom včera agentura Reuters.

Cena zlata vzroste na 2 000 dolarů, ale musí se vrátit obavy z inflace, tvrdí analytici Goldman Sachs. Ilustrační foto: Shutterstock

Analytici globální investičně bankovní společnosti Goldman Sachs pak včera ve své nejnovější zprávě uvedli, že cena zlata má ještě prostor k růstu k hranici 2 000 dolarů za troyskou unci do konce letošního roku.

„Poměr mezi zlatem a dolarem vidíme mírně výše v prostředí slabšího dolaru a oživení poptávky (po zlatu, pozn. red.) na rozvíjejících se trzích. K tomu, aby se zlato posunulo podstatně výše, však musí dojít k obecnému snížení rizika, které vyvolá poptávku po defenzivním zajištění inflace, jako je návrat obav z inflace,“ uvedli analytici Goldman Sachs.

Šíření varianty koronaviru delta vyvolalo pochybnosti o hospodářském růstu a investoři očekávají, že americká centrální banka by mohla na svém sympoziu v Jackson Hole, které se koná tento týden, odložit snižování úrokových sazeb. „Vzhledem k této nejistotě se vkrádá určitá míra opatrnosti, což zlato jednoznačně podpořilo,“ uvedl pro Reuters nezávislý analytik Ross Norman.

PSALI JSME: Dobře odpočatý zlatý býk se možná chystá na 2000 dolarů

(luk)