Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Británie v rámci nových sankcí zvýší cla na ruskou platinu a palladium

Velká Británie oznámila, že v rámci nového balíčku sankcí zaměřeného na obchod v hodnotě 1,7 miliardy liber (2,10 miliardy USD) zvýší cla na dovoz platiny a palladia z Ruska a Běloruska, což má podle ní dále oslabit válečnou mašinérii ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli invazi na Ukrajinu.

Británie v rámci nových sankcí zvýší cla na ruskou platinu a palladium. Ilustrační foto: iStock

Dovozní cla na řadu výrobků budou zvýšena o 35 procentních bodů, uvedla Británie, a zároveň zakáže vývoz zboží, jako jsou chemikálie, plasty, guma a stroje, do Ruska v celkové hodnotě 250 milionů liber, informovala agentura Reuters.

Vláda Spojeného království uvedla, že nové sankce budou v patřičné době uzákoněny. Británie jedná ve shodě se svými západními spojenci ve snaze ochromit ruskou ekonomiku jako trest za ruskou invazi na Ukrajinu. Londýn již uvalil sankce na více než tisíc osob a podniků.

Britský ministr financí Rishi Sunak podle agentury Reuters uvedl, že dovozní a vývozní sankce se budou vztahovat na zboží v hodnotě více než čtyř miliard liber, což způsobí „významné škody Putinovu válečnému úsilí“. Jde o další vlnu sankcí proti Rusku od invaze na Ukrajinu.

PSALI JSME: Západní sankce dopadly i na ruské rafinerie zlata a stříbra

(luk)