Zlato (oz) / USD
1 821,01
0,39 %
Zlato (oz) / CZK
39 141,66
0,12 %
EUR / USD
1,19
0,21 %
USD / CZK
21,49
0,27 %
Zlato
Američané dávají přednost zlatu před bitcoinem

Podle nedávného průzkumu, který uskutečnila newyorská společnost Bankrate, poskytující finanční služby, je více Američanů ochotno v příštích deseti letech investovat do zlata (13 %), než do bitcoinu (9 %). Informoval o tom server u.today.com.

Američané dávají přednost zlatu před kryptoměnami. Ilustrační foto: Pixabay.com

U amerických investorů jsou populárnější než kryptoměny akcie, hotovost a depozitní certifikáty. Na prvním místě se ale umístily nemovitosti, do nichž je ochotno vložit své peníze 28 procent respondentů.

Většina účastníků průzkumu (61 %) se s kryptoměnami „příliš nespokojuje“, nebo „vůbec nespokojuje“. Není překvapením, že většina mileniálů, kterým je mezi 25 a 37 lety, má ke kryptoměnám opačný postoj. Avšak pokud jde o tzv. baby boomers, pouze 16 procent z nich je s kryptoměnami „v pohodě“.

Tak trochu srovnatelný průzkum v Česku pravidelně připravuje Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS). Ve druhém čtvrtletí letošního roku se zlato, resp. drahé kovy, umístilo v Barometru obliby spoření na prvním místě.

„Teprve podruhé v historii Barometru předstihly v oblíbenosti stavebko,“ informoval tajemník asociace Jiří Šedivý. Zejména zlato tak podle asociace hraje v očích Čechů roli „jistoty“. Faktem ovšem je, že kryptoměny v průzkumech AČSS dosud nefigurují.

(luk)

PSALI JSME: Kam ukrýt peníze před inflací? Zlato mezi Čechy vede