Zlato (oz) / USD
1 907,65
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlato je jasná volba!

Proč je zlato jasná volba? Jelikož peněz si můžou banky natisknout kolik chtějí.
Peníze jsou dluh, ale zlato má hodnotu.
Býkům ve zlatě dělá starosti 50% korekce.

V centrálních bankách pojedou tiskařské stroje dnem i nocí

4. 8. 2015 07:00 |fidea – Daniel Hron

Albert Edwards už léta pochybuje o trvalosti řešení, poslední velké finanční krize, jež nám naservírovaly centrální banky (sazby jsou na nule, tisknou se peníze). Až „vyjde pravda na povrch“ a ukáže se, že emise levných peněz není řešení, vyvolá to jen potřebu dalších peněz, bude podle něj zlaté portfolio nepostradatelná věc.

Zlato má moje stálé sympatie, i když klesá na ceně,“ píše Edwards. Poslední velký zlatý závod přitom byl přímo čítankový příklad – extrémně nízké sazby a přílivová vlna levných peněz na trzích vyvolávaly strach z inflace a zlato jako rezervoár hodnoty získávalo na ceně.

Od té doby se ale zlato propadlo z cca 1 900 USD na méně než 1 100 USD/unci, tedy asi o 40%. 

4_8_ graf

Příčinou byl nejen posilující dolar, který v době evropské dluhové krize a kypícího odkupu aktiv v Japonsku dělal čest své pověsti klidného přístavu.

Centrální banky mají zaděláno na další krizi – tentokrát přijde, až budou úrokové sazby extrémně nízko. Obrovské fiskální deficity povedou k jedinému – tiskařské stroje se rozjedou dnem i nocí. A v takové chvíli je zlato jedinou rozumnou volbou.“

Kontroverzní analytik a provokátor to ve své prognóze vidí optimisticky: „Dlouhodobý pokles je nakonec vždy jen přípravou na strmý růst,“ píše Edwards a přirovnává dnešek k situaci ze 70. let. Viz graf. Albert Edwards vidí zlato jako konstantu a dobrou investici.

ZDROJE:

Business Times

Investiční web

Businessinsider.com

Zerohedge.com

Další z kategorie Články