Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Rusové v České republice hromadně prodávají reality

Pro mnoho Rusů se kvůli propadu ruské měny – rublu – stala hypotéka v České republice zcela neúnosnou, jsou proto nuceni nemovitosti prodávat. Prodávají ale i Rusové, kteří se na oslabené ruské měně snaží vydělat. Naopak se na celém území ČR snižuje ruská poptávka po bytech.

Trend se trochu otočil. Jak dříve Rusové nakupovali, tak teď nás většina z nich kontaktuje s tím, že nutně potřebují prodávat,“ uvedl Jan Martínek, šéf realitní kanceláře Martínek a partners z Karlových Varů.

Tento trend potvrzuje i Libor Nevšímal, obchodní ředitel dražební společnosti Naxos: „Počet dražeb bytů a domů ve vlastnictví Rusů, kteří nesplácejí hypotéky, je značný. Začal se nicméně zvedat dávno předtím, než byly na Rusko uvaleny sankce a začal klesat kurz rublu.“ Podíl dlužníků z Ruska na nedobrovolných dražbách vzrostl v posledních letech až k padesáti procentům.

Občané Ruské federace značně deformovali ceny bytů v ČR, když nakupovali byty v Karlových Varech, v Praze a i v Mariánských Lázních za značně nadhodnocených podmínek. Nyní mají podle exilového Rádia Svoboda některá bytová družstva v Karlových Varech a Praze problémy, aby byla vůbec usnášeníschopná, jelikož bývalí ruští nájemníci již v bytech nebydlí a celou věc zadali realitním společnostem k prodeji. Zmíněné, většinou luxusní byty takzvaných „Nových Rusů“, se  však podle realitních společností prodávají velmi obtížně.

Zdroj: MontyRich.cz

Další z kategorie Články