Zlato (oz) / USD
1 912,21
0,62 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Proč Bitcoin přidal téměř 100% za měsíc, úprk od papíru? Proč, když zlato ztratilo 7%?

Bitcoin se na začátku října obchodoval kolem $240. Dnes (5. 11.), poté co si v úterý připsal 10%, se Bitcoin blíží hladině $400!

Bitcoinoví obchodníci se tážou, proč v současnosti hodnota kryptoměny roste tak závratným tempem?

Víc a víc institucionálních investorů vstupuje do prostoru kryptoměny,“ řekl Brendan O’Connor, generální ředitel společnosti Genesis Global Trading a zároveň makléř Bitcoinu.

Velká poptávka již nějakou dobu přichází z Číny. O’Connor nám sdělil, že denní objem čínských transakcí Bitcoinu byl v posledních dvou týdnech. 2-3x vyšší, než je standard.

Nezvyšuje se jen hodnota Bitcoinu; ale také prevalence (míra) jeho užívání na trhu.

Zdá se, že počet denních bitcoinových transakcí neustále roste. Tak mluví data z trackovacího webu Coinbase. Tento trend má silný potenciál ovlivnit další vývoj kryptoměny.

Jsme svědky toho, že se Bitcoin obchoduje v bezprecedentních objemech po celém světě,“ řekl Michael Sonnenshein ze společnosti Grayscale Investments, která spravuje bitcoinový investiční fond, což je veřejný kanál, který monitoruje Bitcoin. Bitcoinový investiční fond již za krátkou dobu své existence zažil pozitivní rozběh o více než 7% v úterý 3. 11. , kdy se mu mimořádně dařilo.

Ani O’Connor, ani Sonneshein se nezaměřili na konkrétní faktor, který by byl hnacím motorem hodnoty Bitcoinu. Sonneshein podotkl, že s rostoucí frekvencí bitcoinových aukcí provozovaných agenturou US Marshals (doposud pouze zřídka), má kryptoměna sklon vykazovat zvýšenou obchodní aktivitu.

A jaká je pointa pro nás, přátele zlata?
V případě, že by existovaly skutečné “volné trhy”, tak by možná i zlato v posledních pár měsících – v reakci na počiny (nebo spíše, “nepočiny”) centrálních bank, rostlo stejně jako Bitcoin.

Graf Bitcoin / měsíc:

BITCOIN_graph
Zdroj: Investing.com

Další z kategorie Články