Zlato (oz) / USD
1 907,56
0,86 %
Jistota ve vlastních rukou
0

O kolik může zlato ještě zlevnit?

Ceny se snížily o tolik, že jsme se dnes octli na dnu srovnatelném s počátkem roku 2000.
Kromě toho, na základě čtvrtletního výkonu, se (zlato) obchodovalo na indexu o 40% níž. Jedná se hned dvě odchylky od normy!

Budou těžaři zlata ještě zlevňovat?

01

Graf dne 1: Zlato těžebních společností se obchoduje více než 30% pod 200denním klouzavým průměrem

Současný medvědí (pesimistický) trh s drahými kovy zažívá jeden z nejhorších okamžiků v historii sektoru. Ceny se snížily o tolik, že jsme se dnes octli na dnu srovnatelném   s počátkem roku 2000. Pokud by jste se před pár lety poptali zlatých býků (optimistů), zda s něco takového může nastat, jistě by se vám byli vysmáli. Vidíme, že těžaři zlata levně prodávali i v letech 2012, 2013, 2014 i 2015. Nakonec se utvoří cenové dno.

Pojďme vyhodnotit ceny. Technicky vzato se zlaté a stříbrné těžební společnosti těší velké podpoře – $ 41 na indexu filadelfského zlata a stříbra (newyorské burzovní papírové zlato).Jak již zmíněno, tato signály o prodeji sahají zpátky až k poslednímu velkému propadu.

Kromě toho je, z pohledu technické analýzy, index technicky extrémně přeprodaný. Berme v potaz, že současná cena v tomto sektoru je o více než 30% nižší než klouzavý průměr za 200 dní. Taková situace nastala v posledních dvou dekádách jen 3x. Kromě toho, na základě čtvrtletního   výkonu, se (zlato) obchodovalo na indexu o 40% níž. Jedná se hned dvě odchylky od normy!

Koneckonců, zatímco tedy je sektor nominálně, zlato si ve srovnání s ním zlato naprosto katastrofálně. Dovolte mi připomenout, že zlato (to newyorské burzovní) se stále obchoduje kolem 1,100 dolarů za unci. Pokud se podíváme na níže uvedený graf, můžeme jasně vidět, jak po brutálních “útocích” těžaři zlata nejenže ztrácejí svoji tržní kapitalizaci, ale přímo krvácejí. Jinými slovy, vztah mezi zlatem a těžaři jde do paraboly.

Denní graf 2: poměr zlata a horníků vstoupil do konečného stádia

02

Zdroj: Shortsideoflong.com

Další z kategorie Články