Zlato (oz) / USD
1 952,45
0,27 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Marc Faber: nejlepší čas k nákupu zlata a dluhopisů je právě teď

Marc Faber, autor a vydavatel investičního měsíčníku „The Gloom, Boom & Doom“ doporučuje investorům nakoupit zlato a dluhopisy americké vlády a to ještě před tím, než se USA dostanou do další recese.

Pro známý server etf.com řekl, že se zřejmě již v recesi ocitáme a její dopady bude Amerika pociťovat někdy mezi březnem a červnem příštího roku.

V tu dobu bude Fed tvrdit: „My jsme úrokové sazby nechtěli zvednout, ale byli jsme k tomu dotlačeni. Tak jsme je zvýšili a teď tu máme recesi, takže je musíme opět snížit a zaplavit trhy čtvrtým kolem tištění peněz, tzv. kvantitativním uvolňováním“.

Takže jak by se měli investoři připravit na novou recesi?

Podle Marca Fabera: Kdybyste měli investovat celý 1 milion buď do zlata nebo do akcií indexu Dow Jones, doporučil bych vám dát jej do zlata.

„Vše je zkreslené a proklamované oživení je velmi subjektivní... Když se podíváme na fundamenty světové ekonomiky včetně množství peněz v oběhu, poměr dluhu ve vztahu k HDP, nízkému ekonomickému potenciálu a k tomu jak nám centrální bankéři lžou, doporučuji zlato.“

Faber také doporučuje investorům, aby proti sobě postavili a srovnali evropské a americké dluhopisy. Srovnejme desetileté dluhopisy, francouzské mají výnos 0,97 %, Německé 0,62 %, Italské 1,68 % a americké 2,26 %. Co by jste raději vlastnili? Italské nebo americké dluhopisy, ptá se Faber.

V současné době začíná ekonomika významně zpomalovat, takže Fed úrokové sazby zvyšovat neměl. Ale musel to udělat, aby si zachoval důvěryhodnost. Udělal to i přes ten fakt, že prezident Evropské centrální banky Draghi ve stejné době pokračuje s neomezeným tištěním peněz a využijí jakékoli záminky aby dále snížili sazby ještě hlouběji do záporu.

Faber dále říká:

Trhy jsou volatilní a stát se může cokoliv. Ve vztahu nabídka / poptávka se předpokládá, že se vyvážená cena ropy bude v příštích měsících pohybovat mezi $40-$60 za barel.

Co se týká rozvíjejících se trhů, Faber nepředpokládá, že se do nich investoři bezhlavě pohrnou. Podle něj na těchto trzích existuje spousta příležitostí, ale mělo by se ještě tak alespoň půl roku čekat.


Kdyby mi někdo řekl, Marku, tady máš milion dolarů, kam bys je investoval? Do rozvíjejících se trhů, nebo do amerického akciového trhu? Je to investice na deset let.- Já osobně bych si vybral rozvíjející se trhy.“

A závěrem, i když ještě nějaký čas můžou takto zůstat, drahé kovy jsou teď velmi levné, protože sentiment na trhu je velmi negativní.

Dr. Marc Faber
2465_original
Je jeden z předních a konsistentně akurátních finančních stratégů a analytiků. Získal doktorát z ekonomie na Curyšské univerzitě. Má přes 40 let investičních zkušeností. Pracoval v New Yorku, Hong Kongu a v roce 1990 založil vlastní společnost, Marc Faber Limited. Nyní sídlí v thajském Čiang Mai. Je škodou pro naše investorské masy, že není ve světě našich mainstreamových médií příliš publikován. Je znám pro své nevybíravé a ostré názory proti Fedu, ECB a dalším centrálním bankám

Zapsal se do vědomí investorů už v roce 1987, kdy týden předem. předpověděl krach burzy tzv. „černé pondělí“, kdy světové burzy propadly o 25 % v jediný den.

Další z kategorie Články