Zlato (oz) / USD
1 907,65
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Kdo jsou nejmocnější lidé světového byznysu? Janet Yellen vede!

Jsou bohatí a vlivní. Založili úspěšné společnosti, řídí banky a udávají trendy v ekonomice. Mezi padesátkou nejmocnějších lidí podle žebříčku společnosti Bloomberg je šéf Applu Tim Cook, americký prezident Barack Obama i papež František. Na deváté příčce se pak umístila německá kancléřka Angela Merkelová.

Nejvlivnější osobností světové ekonomiky je podle odborníků a poradců zpravodajského serveru Bloomberg předsedkyně Rady guvernérů americké centrální banky FED Janet Yellenová.

635630677045925754-AP-Federal-Reserve-2-

2. Čínský prezident Si Ťin-pching.
3. Tim Cook. Čtyři roky po té, co převzal vedení Applu od jeho slavného zakladatele, se tržní hodnota firmy zdvojnásobila, zisk a vliv Applu navíc stále roste a společnost je pod jeho vedením stále vlivnější.
4. Larry Fink – spoluzakladatel úspěšné společnosti BlackRock. Fink se v poslední době zaměřil na aktivistické investování. To je podle něj „krátkodobým fenoménem“, který je důvodem často nesprávných rozhodnutí firem, např. v upřednostňování navracení kapitálu investorům ve formě zpětných odkupů a dividend před investicemi do vlastního rozvoje
Na 5. místě v žebříčku je jeden z nejbohatších lidí planety – Warren Buffet. Vede jednu ze svých nejhodnotnějších firem. Buffet ve svých 85 letech zůstává investorem, ze kterého si každý rád vezme příklad

Na 14. místě se umístil ředitel Evropské centrální banky Mario Draghi, 31. příčku obsadil papež František. V první desítce se umístili také americký prezident Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová.
Při výběru top nejmocnějších a nejbohatších lidí dával Bloomberg ve vyhodnocování přednost nedávným úspěchům před celoživotními zásluhami. V letošním seznamu padesáti nejvlivnějších lidí tak najdeme jména, která se tam ještě nikdy neobjevila.
Letos s žebříčkem poprvé pomáhali odborníci z oboru jako je Marty Chavez, šéf sekce informatiky Goldman Sachs, Alexandra Lebenthal, výkonná ředitelka Lebenthal Holdings nebo zakladatel ValueAct Capital Management Jeffrey Ubben.

Zdroj: Bloomberg

 

Další z kategorie Články