Zlato (oz) / USD
2 337,02
0,59 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Euro vůči dolaru vystoupilo nejvýše od března, později však kleslo

Euro se vůči americkému dolaru vyšplhalo až na nejvyšší úroveň od března, později však o své zisky přišlo. Kolem 18:30 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0880 USD. Během dřívějšího obchodování v Asii přitom vystoupila až na 1,0916 USD, tedy na nejvyšší úroveň od 21. března, napsala agentura Reuters.

euro, dolar
Euro se vůči americkému dolaru vyšplhalo až na nejvyšší úroveň od března. Foto: iStock

Investoři nyní čekají mimo jiné na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB) a páteční zveřejnění údajů o květnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. Předpokládá se, že ECB ve čtvrtek sníží svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta.

Páteční zpráva amerického ministerstva práce by podle analytiků měla ukázat, že ekonomika USA v květnu vytvořila zhruba 185.000 pracovních míst. To by znamenalo mírné zrychlení tvorby pracovních míst oproti dubnu, kdy vzniklo 175 000 nových míst.

Investoři doufají, že si díky novým údajům o trhu práce budou moci učinit lepší představu o budoucím vývoji úrokových sazeb v USA. Americká centrální banka (Fed) na svém posledním zasedání ponechala základní úrokovou sazbu v pásmu 5,25 až 5,50 procenta, což je nejvyšší úroveň od roku 2001. Signalizovala, že se snižováním úroků nehodlá spěchat. Další zasedání Fedu se bude konat příští týden.

(ČTK)

Další z kategorie Články